PETERMANN Hedwig
Hedwig Petermann - notowania aukcyjne
Aktualna oferta aukcyjna Hedwigi Petermann. Wyniki aukcyjne. Biografia
Zachęcamy do zgłaszania prac Hedwigi Petermann na aukcję [kontakt]
Tytuł: | Martwa natura z miechunką |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 79 x 69,5 cm 91,5 x 81,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "HPetermann" Widoczne pożółknięcie werniksu. Widoczny niewielki ubytek warstwy malarskiej w partii kwiatu w prawej górnej części kompozycji. Widoczne ubytki malatury na krawędziach obrazu. |
Sprzedane: | XXV Aukcja Dzieł Sztuki (16 V 2023) |
Cena wywoławcza: | 1500 zł |
Cena uzyskana: | 2200 zł |
HEDWIG PETERMANN
Hedwig Petermann urodziła się w 1877 roku w Mülheim an der Ruhr, data śmierci nie jest potwierdzona (1954? 1968?). Była niemiecką malarką. W latach 1904-1914 uczyła się pod okiem Wilhelma Ecksteina. Działała aktywnie w stowarzyszeniu Das Junge Rheinland.
W dwudziestoleciu międzywojennym była określana przez krytyków sztuki jako niezwykle utalentowana artystka środowiska düsseldorfskiego.
Twórczość Hedwigi Petermann
Hedwiga Petermann oprócz malarstwa zajmowała się również grafiką, szczególnie interesował ją drzeworyt.
Artystka malowała w głównej mierze martwe natury, które charakteryzuje dekoracyjność i subtelna gama barwna. Charakterystyczne dla malarstwa Hedwigi Petermann są wielobarwne kompozycje z bukietem kwiatów ułożonym w wazonie.
Przyjmujemy obrazy Hedwigi Petermann na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Hedwigi Petermann.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Hedwigi Petermann, zapraszamy do kontaktu [link].
Zobacz galerię obrazów Hedwigi Petermann w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].