XXV Aukcja Dzieł Sztuki (16 V 2023)
Data aukcji: 2023-05-16
Krakowski Dom Aukcyjny®XXV Aukcja Dzieł Sztuki
LOT 1 | ID: 025001 |
KRZYŻAK Mieczysław BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Polowanie par force |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 50,5 x 70,5 cm 57 x 77 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "M. Krzyżak" Lokalnie widoczne ubytki warstwy malarskiej (w części środkowej obrazu, nad postacią kobiety; w partii głowy białego konia, po lewej stronie kompozycji) oraz zarysowanie malatury w lewym górnym narożniku. OPIS PRACY: Mieczysław Krzyżak w swoim malarstwie najczęściej podejmował tematykę rodzajową, wśród której nierzadko przewijają się epizody z polowań, koniecznie wzbogacone nieodłącznym niemal w sztuce artysty motywem konia. W prezentowanym obrazie "Polowanie z nagonką" malarz zastosował nasyconą gamę barwną, za pomocą której odtworzył atmosferę i charakter jesiennego pejzażu. Z kolei dzięki potraktowaniu ukazanej sceny w malarski, wrażeniowy sposób, kompozycja pracy zyskuje dynamiczny charakter i znakomicie oddaje ruch pędzących psów gończych oraz koni. Praca została sprzedana w ofercie poaukcyjnej. |
LOT 2 | ID: 026002 |
SETKOWICZ Adam BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Kulig |
Technika: | akwarela, gwasz, papier naklejony na tekturę |
Wymiary: | 34,5 x 49,5 cm 45,5 x 60 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany l.d.: "A. Setkowicz" Lokalnie widoczne zabrudzenia warstwy malarskiej. PRACA NIEDOSTĘPNA |
LOT 3 | ID: 025003 |
SETKOWICZ Adam BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Powrót do wsi |
Wymiary: | 16 x 31 cm 25 x 40 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany l.d.: "A. Setkowicz"
PRACA NIEDOSTĘPNA |
LOT 4 | ID: 025004 |
BREITENWALD Roman BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Wesele Krakowiaków |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 59,5 x 80 cm 78 x 96,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany l.d.: "RBreitenwald" |
Cena wywoławcza: | 2200 zł |
Cena uzyskana: | 2400 zł |
LOT 5 | ID: 025005 |
KOSIŃSKI Kajetan BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Krakowiacy pod Kopcem Kościuszki |
Wymiary: | 23,5 x 33,5 cm (w świetle passe-partout) 46 x 54 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany l.d.: "K. Kosiński"
Praca została sprzedana w ofercie poaukcyjnej. |
LOT 6 | ID: 015006 |
Tytuł: | Atak wilków |
Wymiary: | 23,5 x 33,5 cm (w świetle passe-partout) 44,5 x 53 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany l.d.: "KKosiński"
LOT 7 | ID: 025007 |
CHRZANOWSKI Antoni BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Kościół Św. Kingi w Rajbrocie (1939) |
Technika: | akwarela, kredka, ołówek, tektura |
Wymiary: | 23 x 35 cm (w świetle passe-partout) 33 x 46,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i opisany l.d.: "Antoni Chrzanowski 1939. Kościół Św. Kingi w Rajbrocie" Opisany i sygnowany na odwrocie. |
Cena wywoławcza: | 1500 zł |
Cena uzyskana: | 1500 zł |
LOT 8 | ID: 025008 |
SZCZERBIŃSKI Marian BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Kościół NMP Wniebowziętej w Tarnowie (1935?) |
Technika: | akwarela, gwasz, ołówek, papier naklejony na tekturę |
Wymiary: | 30 x 22,5 cm (w świetle passe-partout) 44 x 33,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "MSZCZERBIŃSKI 35 (?) | TARNÓW"
Ta praca jest dostępna w ofercie galeryjnej na www.galeria-attis.pl [KONTAKT w sprawie rysunku] |
LOT 9 | ID: 015009 |
Tytuł: | Wrzosowisko (1936) |
Technika: | gwasz, akwarela, karton naklejony na tekturę |
Wymiary: | 35 x 49,7 cm 48 x 62,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany l.d.: "MSZCZERBIŃSKI 1936." |
LOT 10 | ID: 025010 |
SERWIN Bogusław BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Pejzaż z plażą |
Technika: | olej, tektura |
Wymiary: | 42 x 43,5 cm 47 x 49 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "B. SERWIN" Na odwrocie szkic malarski pejzażu. PRACA NIEDOSTĘPNA |
LOT 11 | ID: 025011 |
SERWIN Bogusław BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Pejzaż z rzeką |
Technika: | olej, tektura |
Wymiary: | 41,5 x 43,5 cm 47 x 49 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "B. SERWIN"
PRACA NIEDOSTĘPNA |
LOT 12 | ID: 025012 |
SERWIN-ORACKI Mieczysław BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Ujanowice (1945) |
Technika: | olej, papier |
Wymiary: | 35 x 49,5 cm 43 x 58 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany l.d.: "m.oracki-serwin | Ujanowice 1945"
PRACA NIEDOSTĘPNA |
LOT 13 | ID: 025013 |
RATKA Teodor BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Pejzaż beskidzki (Para w plenerze) (1965) |
Technika: | olej, tektura |
Wymiary: | 44,5 x 58 cm 64,5 x 78,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "T. Ratka | 1965" Na odwrocie metka Biura Wystaw Artystycznych w Katowicach. PRACA NIEDOSTĘPNA |
LOT 14 | ID: 025014 |
RATKA Teodor BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Pejzaż ze stogami |
Technika: | akwarela, papier |
Wymiary: | 33,5 x 45,5 cm (w świetle passe-partout) 58,5 x 69 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany l.d.: "T. Ratka"
PRACA NIEDOSTĘPNA |
LOT 15 | ID: 025015 |
NICKISCH Alfred BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Pejzaż sudecki |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 65,5 x 88 cm |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "A. Nickisch"
OPIS PRACY: Twórczość Alfreda Nickischa była zdominowana przez prace o tematyce pejzażowej. Sam artysta przez większość życia był związany ze Śląskiem, przez co - naturalnie - niezwykle popularnym motywem w jego malarstwie były widoki Sudetów. Prezentowana praca ukazuje pełną zielonej roślinności dolinę, która przywodzi na myśl skojarzenia z krajobrazem Karkonoszy. |
Cena wywoławcza: | 7000 zł |
Cena uzyskana: | 8000 zł |
LOT 16 | ID: 025016 |
PENDL Erwin BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Amerling-Haus przy Mollardgasse w Wiedniu (1916) |
Technika: | akwarela, ołówek, papier |
Wymiary: | 21,5 x 31 cm 25,5 x 36 cm (wymiary arkusza) 39,6 x 48 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany l.d.: "Erwin Pendl." Opisany i datowany l.d. Na odwrocie naklejka z odręcznym opisem: "1064 | Bild" Praca została sprzedana w ofercie poaukcyjnej. |
LOT 17 | ID: 025017 |
BUYKO Bolesław BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Luwr - widok od strony Sekwany |
Technika: | akwarela, ołówek, papier naklejony na tekturę |
Wymiary: | 24,5 x 37,5 cm (w świetle passe-partout) 39,5 x 52,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany l.d.: "Buyko"
PRACA NIEDOSTĘPNA |
LOT 18 | ID: 025018 |
JAŹWIECKI Franciszek BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Cerkiew |
Technika: | olej, tektura |
Wymiary: | 21,5 x 18,5 cm (w świetle passe-partout) 44 x 41 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "JAŹWIECKI" |
Cena wywoławcza: | 1500 zł |
Cena uzyskana: | 2000 zł |
LOT 19 | ID: 025019 |
JANIKOWSKI Mieczysław BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Pejzaż prowansalski |
Technika: | tusz, papier |
Wymiary: | 20 x 33 cm (w świetle passe-partout) 34 x 45,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "M. T. Janikowski"
LOT 20 | ID: 025020 |
Tytuł: | Panorama Paryża |
Technika: | tusz, papier |
Wymiary: | 21 x 34 cm (w świetle passe-partout) 36 x 48 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany l.d.: "M. Janikowski"
LOT 21 | ID: 025021 |
Tytuł: | Sen o powrocie (1945) |
Technika: | tusz, kredka, papier |
Wymiary: | 13 x 6 cm |
Uwagi: | Sygnowany monogramem i opisany p.d.: "16/III WH 45 | Jaffa" Opisany l.g.: "Sen o powrocie" Opisany ołówkiem na odwrocie: "Sen o powrocie | Palestyna | Jaffa | WH" |
Cena wywoławcza: | 1200 zł |
Cena uzyskana: | 1200 zł |
LOT 22 | ID: 025022 |
Tytuł: | Archanioł Michał |
Technika: | węgiel, papier |
Wymiary: | 40,9 x 34,5 cm 52 x 42,2 cm (z oprawą) |
Uwagi: | PROWENIENCJA: - kolekcja Heleny Fliszewskiej. OPIS PRACY: Postaci aniołów pojawiały się wielokrotnie w malarstwie Wlastimila Hofmana. Artysta umieszczał je w obrazach jako główny motyw sceny, np. ujmując anioły towarzyszące dzieciom, innym razem tylko zaznaczał ich obecność przedstawiając ich sylwetki w oddalonym pejzażu. Sposób kreacji postaci anielskich zbliża twórczość Wlastimila Hofmana do malarstwa jego przyjaciela i nauczyciela - Jacka Malczewskiego. Prezentowany na aukcji szkic pochodzi z dojrzałego etapu twórczości artysty. Kompozycja przedstawia Archanioła Michała wraz ze zwróconą ku niemu młodą kobietą. Nagość oraz gest zasłaniania twarzy kobiety może wskazywać na walkę z słabościami ludzkiej cielesności. * Kompozycje Wlastimila Hofmana z postaciami aniołów. Ta praca jest dostępna w ofercie galeryjnej na www.galeria-attis.pl [KONTAKT w sprawie obrazu] |
LOT 23 | ID: 025023 |
Tytuł: | Przepowiednia |
Technika: | węgiel, papier |
Wymiary: | 40 x 54,8 cm |
Uwagi: | PROWENIENCJA: - kolekcja Heleny Fliszewskiej. Ta praca jest dostępna w ofercie galeryjnej na www.galeria-attis.pl [KONTAKT w sprawie obrazu] |
LOT 24 | ID: 025024 |
Tytuł: | Aniołowie w uścisku (Ja i Pronaszko) |
Technika: | tusz, papier |
Wymiary: | 20 x 15,7 cm |
Uwagi: | Sygnowany l.d. monogramem "WH" Opisany ołówkiem śr.d.: "Ja | Pronaszko" Na odwrocie szkic sceny figuralnej o charakterze symbolicznym. Widoczny ubytek papieru o szerokości ok. 0,3 cm przy prawej krawędzi (p.śr.) oraz niewielki ubytek podłoża (l.śr.) o wymiarach ok. 0,2 x 0,3 cm. Ta praca jest dostępna w ofercie galeryjnej na www.galeria-attis.pl [KONTAKT w sprawie rysunku] |
LOT 25 | ID: 025025 |
Tytuł: | Portrety (praca dwustronna) |
Technika: | ołówek, papier |
Wymiary: | 20 x 15,5 cm |
Uwagi: | Sygnowany p.d. monogramem "WH"
LOT 26 | ID: 025026 |
Tytuł: | Studia portretowe | Studium dłoni (praca dwustronna) |
Technika: | ołówek, tusz, papier |
Wymiary: | 16 x 10 cm |
Uwagi: | Sygnowany i opisany śr.: "Wuj Michał | Wolański | WH" Sygnowany i opisany p.d.: "Mój | brat Stach | WH" Sygnowany na odwrocie: "WH" Ta praca jest dostępna w ofercie galeryjnej na www.galeria-attis.pl [KONTAKT w sprawie rysunku] |
LOT 27 | ID: 025027 |
Tytuł: | Ksiądz proboszcz Marjano na Górze Błogosławieństw (1943) |
Technika: | tusz, papier |
Wymiary: | 8,6 x 16,7 cm |
Uwagi: | Sygnowany monogramem i opisany p.d.: "4/IV 43 | WH" Opisany l.d.: "Ks. Proboszcz Marjano | na górze błogosławieństwa" Opisany ołówkiem na odwrocie: "Palestyna | Jugosławianin | Ks. Proboszcz Marjano z Tyberiady | WH" Ta praca jest dostępna w ofercie galeryjnej na www.galeria-attis.pl [KONTAKT w sprawie obrazu] |
LOT 28 | ID: 025028 |
Autor nieznany BIOGRAFIA | |
Tytuł: | W getcie |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 52 x 41 cm 64 x 53,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d. [nieczytelne]
LOT 29 | ID: 025029 |
RADWAN Tadeusz BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Nokturn warszawski (ul. Piwna) (1933) |
Wymiary: | 28,8 x 22,8 cm 41 x 35 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "T. Radwan 1933" Opisany na odwrocie. PRACA NIEDOSTĘPNA |
LOT 30 | ID: 025030 |
RADWAN Tadeusz BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Kościół Ducha Świętego w Warszawie |
Wymiary: | 22,8 x 28,8 cm 35 x 41 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "T. Radwan"
PRACA NIEDOSTĘPNA |
LOT 31 | ID: 025031 |
RADWAN Tadeusz BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Kamienica Książąt Mazowieckich - wylot na Stary Rynek |
Wymiary: | 22,7 x 28,7 cm 35 x 41 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "T. Radwan" Opisany na odwrocie. PRACA NIEDOSTĘPNA |
LOT 32 | ID: 025032 |
RADWAN Tadeusz BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Spacer po warszawskiej Starówce |
Wymiary: | 22,7 x 28,7 cm 34,5 x 41 cm (z oprawą) |
PRACA NIEDOSTĘPNA |
LOT 33 | ID: 025033 |
Autor nieznany BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Wiejski krajobraz |
Technika: | olej, deska fazowana |
Wymiary: | 15 x 22 cm 21 x 28,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d. [nieczytelne] |
Cena wywoławcza: | 1100 zł |
Cena uzyskana: | 3000 zł |
LOT 34 | ID: 025034 |
GÓRSKI Stanisław BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Hucuł z fajką |
Technika: | pastel, papier |
Wymiary: | 35 x 25 cm 43,5 x 32,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "St. Górski" |
Cena wywoławcza: | 1300 zł |
Cena uzyskana: | 1900 zł |
LOT 35 | ID: 025035 |
Autor nieznany BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Krakowianka |
Technika: | olej, sklejka |
Wymiary: | 55,5 x 44 cm 69 x 56,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "Li[nieczytelne]ska" Widoczne zabrudzenie warstwy malarskiej oraz lokalne spękania i pojedyncze ubytki malatury. |
LOT 36 | ID: 025036 |
Autor nieznany BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Krakowiak z fajką (1931) |
Technika: | olej, tektura |
Wymiary: | 50 x 69,5 cm 68 x 86,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany l.d.: "Kwiatkowski. | 931 r." Widoczne zabrudzenie warstwy malarskiej. PRACA NIEDOSTĘPNA |
LOT 37 | ID: 025037 |
PAPIESKI Zygmunt BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Wieś podkrakowska |
Technika: | olej, tektura |
Wymiary: | 17 x 25,8 cm 25,5 x 35 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "Z. Papieski"
PRACA NIEDOSTĘPNA |
LOT 38 | ID: 025038 |
BUKOWSKI Jan BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Kościół Bożego Ciała w Krakowie |
Technika: | olej, tektura |
Wymiary: | 40 x 28,5 cm 57,5 x 46,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "JAN BUKOWSKI" Na odwrocie metka z opisem obrazu i fragment metki Związku Polskich Artystów Plastyków (?). |
Cena wywoławcza: | 1400 zł |
Cena uzyskana: | 3600 zł |
LOT 39 | ID: 025039 |
KALETA Tadeusz BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Kraków - widok na Bramę Floriańską |
Wymiary: | 33 x 47,5 cm (w świetle passe-partout) 61 x 74 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "T. Kaleta" |
Cena wywoławcza: | 1600 zł |
Cena uzyskana: | 2800 zł |
LOT 40 | ID: 025040 |
KALETA Tadeusz BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Wawel |
Wymiary: | 33 x 23,5 cm (w świetle passe-partout) 61 x 50 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "T. Kaleta"
LOT 41 | ID: 025041 |
Tytuł: | Wawel - Bastion Władysława IV z pomnikiem Tadeusza Kościuszki (1931) |
Technika: | akwarela, gwasz, kredka, karton naklejony na tekturę |
Wymiary: | 49 x 34,5 cm 55,5 x 40,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "MSZCZERBIŃSKI 1931. | KRAKÓW" Na odwrocie pieczątka krakowskiego magazynu przyborów malarskich Róży Aleksandrowicz. Widoczne zabrudzenie malatury na całej powierzchni obrazu i ślad po kleju (p.g.). PRACA NIEDOSTĘPNA |
LOT 42 | ID: 025042 |
WRONA R. BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Tryptyk wawelski (1928) |
Wymiary: | 24,5 x 17 cm; 24,5 x 31 cm; 24,5 x 17 cm (każdy w świet. passe-partout) 52,5 x 99,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany l.d.: "RW." ("Baszta Sandomierska") Sygnowany i datowany l.d.: "RWrona | 928" ("Kaplica Zygmuntowska") Sygnowany p.d.: "RW." ("Pomnik Tadeusza Kościuszki") Praca została sprzedana w ofercie poaukcyjnej. |
LOT 43 | ID: 025043 |
SKIBIŃSKI Ottokar BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Krakowiacy |
Technika: | olej, tektura |
Wymiary: | 42 x 60 cm 54,5 x 73 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany l.d.: "Ottokar Skibiński" Na odwrocie metka z Centralnego Biura Wystaw Artystycznych (Oddział Kraków) z 1959 roku. PRACA NIEDOSTĘPNA |
LOT 44 | ID: 025044 |
Tytuł: | Etiuda portretowa |
Technika: | olej, tektura |
Wymiary: | 61 x 49 cm 68 x 56 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "Ottokar Skibiński" Na odwrocie metka z Centralnego Biura Wystaw Artystycznych (Oddział Kraków) z opisem obrazu. PRACA NIEDOSTĘPNA |
LOT 45 | ID: 025045 |
WOJNARSKI Jan BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Rudowłosa |
Technika: | pastel, akwarela, papier naklejony na tekturę |
Wymiary: | 33 x 39,5 cm (w świetle passe-partout) 63 x 69 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany ołówkiem p.d.: "Wojnarski"
PRACA NIEDOSTĘPNA |
LOT 46 | ID: 025046 |
Autor nieznany BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Cyganka |
Technika: | olej, sklejka |
Wymiary: | 73 x 45 cm 82 x 54 cm (z oprawą) |
Uwagi: | PRACA NIEDOSTĘPNA |
LOT 47 | ID: 025047 |
PORAJ-CHLEBOWSKI Wiktor BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Akt z kokardą (1925) |
Technika: | olej, płótno (luzem) |
Wymiary: | 42,5 x 25 cm 47,5 x 30 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany l.d.: "Poraj x 925"
PRACA NIEDOSTĘPNA |
LOT 48 | ID: 025048 |
KANIA Stefan BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Szkicownik artysty (Monachium 1891-1892) |
Technika: | ołówek, węgiel, sangwina, karton |
Wymiary: | 46 x 31,5 cm (wymiary kart szkicownika) |
Uwagi: | Szkicownik zawiera: 17 kart (13 z rysunkami na stronie recto, 1 z rysunkiem na stronie verso, 3 z rysunkami recto-verso) oraz 7 kart luzem (opis poniżej). Okładka opisana i datowana p.g.: "Stefan Kania. | 1892. München."; śr.g.: "Stefen lassen." oraz na stronie verso śr.g.: "Stefan Kania. | 1892. München." Na wewnętrznej stronie tylnej części okładki rysunek ołówkiem przedstawiający pejzaż oraz szkic twarzy. Karty szkicownika przedstawiają głównie studia aktów kobiecych oraz męskich, ale także pojedyncze studia portretowe i anatomiczne. Rysunki luzem: "Studium anatomiczne nogi", ołówek, karton, 45 x 21,5 cm "Pejzaż z chatą oraz studia leżących psów", ołówek, papier, 26,5 x 20,5 cm "Mężczyzna z szablą", kredka, papier, 33 x 21 cm (arkusz złożony w pół; na nim dwa rysunki postaci). Widoczne ubytki i zagięcia przy krawędziach podłoża. "Studia portretowe", ołówek, tektura, 20 x 32 cm "Siedzący chłopiec" (1891), ołówek, karton, 36 x 23 cm, opisany p.d. "Orońsko | 1891" "Rewolucja | Wizja skrzypka" (rysunek dwustronny), akwarela, ołówek, tusz, tektura, 22 x 16,8 cm "Kosynier", ołówek, tektura, 27,7 x 22,3 cm Praca została sprzedana w ofercie poaukcyjnej. |
LOT 49 | ID: 025049 |
PAPROCKI Kazimierz BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Akt z wachlarzem (1948) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 65 x 50 cm 76,5 x 61,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany l.d.: "K. Paprocki." Opisany na blejtramie: "Kazimierz Paprocki | ASP-KRAKÓW 1948" PRACA NIEDOSTĘPNA |
LOT 50 | ID: 025050 |
KARPOWICZ-WESTNER Anna BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Dziewczyna z listem (2007) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 80 x 70 cm 100,5 x 90,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany l.d.: "A Karpowicz-W" Sygnowany i opisany na odwrocie: "ANNA KARPOWICZ-WESTNER | Dziewczyna z listem | olej | płótno | 80 x 70 cm | 2007 | AKarpowicz-W." OPIS PRACY: Głównymi bohaterkami obrazów Anny Karpowicz-Westner są kobiety. Artystka ukazuje postacie na tle pejzażu bądź we wnętrzach - prezentowany obraz "Dziewczyna z listem" (2007) jest w tym kontekście kompozycją bardzo interesującą, gdyż poprzez ukazanie tytułowej sylwetki siedzącej blisko parapetu otwartego na krajobraz okna, łączy w sobie oba rozwiązania. Dzieło zostało namalowane w ciepłej, stonowanej kolorystyce, przełamanej akcentem kwiatów korespondujących z czerwienią ust modelki. Malarstwo Anny Karpowicz-Westner cechuje geometryzacja kształtów i obecność silnego konturu. Ważną rolę w jej twórczości odgrywa tajemniczy, a zarazem intymny i zmysłowy nastrój towarzyszący zwłaszcza ujmowanym przez malarkę aktom. W prezentowanej pracy "Dziewczyna z listem" (2007) dostrzec można więc zarówno charakterystyczne dla artystki rozwiązania formalne, jak i kompozycyjne. |
Cena wywoławcza: | 13000 zł |
Cena uzyskana: | 13000 zł |
LOT 51 | ID: 025051 |
RUDOWICZ Teresa BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Kompozycja 76 | 50 (1976) |
Technika: | technika własna, collage, płótno |
Wymiary: | 33 x 24,5 cm 35 x 26,5 cm (z oprawą autorską) |
Uwagi: | Sygnowany i opisany na odwrocie: "Teresa | Rudowicz | 76/50" |
Cena wywoławcza: | 7500 zł |
Cena uzyskana: | 8000 zł |
LOT 52 | ID: 025052 |
WODNICKA-ZĄBKOWSKA Cecylia BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Wzgórze (1967) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 60 x 50 cm |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "C. Wodnicka" Opisany na odwrocie: "CECYLIA | WODNICKA | ZĄBKOWSKA | WZGÓRZE 1967 | 60 x 50 OLEJ | Kraków 30102" Opisany na blejtramie. Ta praca jest dostępna w ofercie galeryjnej na www.galeria-attis.pl [KONTAKT w sprawie obrazu] |
LOT 53 | ID: 025053 |
SAWKA Jan BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Chorągwie (tryptyk) |
Technika: | technika mieszana, akryl, płótno, drewno |
Wymiary: | wymiary z listwami: 182 x 137 cm (brązowa), 150,5 x 92 cm (czerwona), 171 x 116,5 cm (zielona) |
Uwagi: | Sygnowany na czerwonej chorągwi l.śr. "SAWKA" Na zielonej chorągwi, w górnej partii widoczny ubytek malatury (ok. 0,7 x 1,5 cm). PRACA NIEDOSTĘPNA |
LOT 54 | ID: 025054 |
TARASIN Jan BIOGRAFIA | |
Tytuł: | W ogrodzie (1990) |
Technika: | serigrafia, papier |
Wymiary: | 37 x 27,5 cm (wymiary grafiki) 40 x 30 cm (wymiary arkusza) |
Uwagi: | Sygnowana i datowana p.d.: "JTarasin 90"
Ta praca jest dostępna w ofercie galeryjnej na www.galeria-attis.pl [KONTAKT w sprawie grafiki] |
LOT 55 | ID: 025055 |
VASARELY Victor BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Door |
Technika: | serigrafia, papier, ed. HC4 |
Wymiary: | 95 x 48 cm (wymiary grafiki) 108 x 59,5 cm (wymiary arkusza) 113,7 x 65 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowana ołówkiem p.d.: "Vasarely" Opisana ołówkiem l.d.: "HC4" PRACA NIEDOSTĘPNA |
LOT 56 | ID: 025056 |
WYJADŁOWSKI Erwin BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Bez tytułu I (2014) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 140 x 180 cm |
Uwagi: | Sygnowany i opisany na odwrocie: "ERWIN WYJADŁOWSKI | BEZ TYTUŁU | OLEJ NA PŁÓTNIE | 140 x 180 cm | 2014" |
Cena wywoławcza: | 1000 zł |
Cena uzyskana: | 1300 zł |
LOT 57 | ID: 025057 |
WIŚNIEWSKI Stanisław BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Na pozycję (1975) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 110 x 110 cm |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "ST. WIŚNIEWSKI. 75" Na odwrocie opis autorski: ""NA POZYCJĘ" - OL. | 110 x 110 cm. | STANISŁAW WIŚNIEWSKI | KRAKÓW - ALTANOWA 18/13 | POLAND" Ta praca jest dostępna w ofercie galeryjnej na www.galeria-attis.pl [KONTAKT w sprawie obrazu] |
LOT 58 | ID: 025058 |
Tytuł: | W boju (1975) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 100 x 120 cm |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "ST. WIŚNIEWSKI. 75" Na odwrocie opis autorski: "STAN. WIŚNIEWSKI | "W BOJU" - OLEJ | 120 x 100 cm" Ta praca jest dostępna w ofercie galeryjnej na www.galeria-attis.pl [KONTAKT w sprawie obrazu] |
LOT 59 | ID: 025059 |
WIŚNIOS Marianna BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Zwiastowanie (1993) |
Technika: | gwasz, pastel, ołówek, papier |
Wymiary: | 85 x 69,5 cm (w świetle oprawy) 88 x 72 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany l.d.: "MW | 1993"
PRACA NIEDOSTĘPNA |
LOT 60 | ID: 025060 |
Tytuł: | Chusta św. Weroniki (1992) |
Wymiary: | 70 x 49,5 cm |
Uwagi: | Sygnowany i datowany śr.d.: "MW 1992"
PRACA NIEDOSTĘPNA |
LOT 61 | ID: 025061 |
GATNAR-GUZY Maria BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Ondraszek |
Technika: | malarstwo na szkle |
Wymiary: | 43,5 x 32,5 cm (w świetle oprawy) 48,5 x 37,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Opisany śr.d.: "HEJ, IDĘ ZBÓJOWAĆ - ŚWIAT RÓWNAĆ! | BOGATYM ZABIERAĆ - BIEDNYM ROZDAWAĆ! | ONDRASZEK….."
Cena wywoławcza: | 700 zł |
Cena uzyskana: | 800 zł |
LOT 62 | ID: 025062 |
Tytuł: | Legenda o Ondraszku - powitanie króla Jana III Sobieskiego |
Wymiary: | 43 x 32,5 cm (w świetle oprawy) 48,5 x 38,3 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany l.d.: "Maria Gatnar-Guzy" Opisany śr.d.: "MALUTKI ONDRASZEK Z OJCEM | W TARNOWSKICH GÓRACH, W CZASIE POWITANIA KRÓLA | JANA III SOBIESKIEGO, ZDĄŻAJĄCEGO NA ODSIECZ WIEDNIA" |
Cena wywoławcza: | 600 zł |
Cena uzyskana: | 700 zł |
LOT 63 | ID: 025063 |
Tytuł: | Legenda o Ondraszku - spotkanie w karczmie |
Wymiary: | 43 x 32,5 cm (w świetle oprawy) 48,5 x 38,5 cm (wymiary z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "M | G.G" Opisany śr.d.: "PEWNEGO WIECZORU | DO SZEBESTOWEJ KARCZMY PRZYBYŁ | TAJEMNICZY PIELGRZYM BY PRZYPOMNIEĆ | ONDRASZKOWI JEGO SPOTKANIE Z KRÓLEM" |
Cena wywoławcza: | 600 zł |
Cena uzyskana: | 600 zł |
LOT 64 | ID: 025064 |
SIWECKI Alojzy BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Motyw z kotłowni I (1968) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 131 x 100 cm |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "ASiwecki | 68" Opis autorski na odwrocie: "A. SIWECKI | MOTYW Z KOTŁOWNI I" OPIS OBRAZU: Alojzy Siwecki w czasach Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej często malował wątki socrealistyczne, między innymi robotników we wnętrzach zakładów pracy. W pracach "Motyw z kotłowni I" i "Motyw z kotłowni II" Alojzy Siwecki namalował palaczy w charakterystycznym dla siebie, „mozaikowym” stylu, łączącym wpływy koloryzmu i twórczości Paula Cézanne’a. |
Cena wywoławcza: | 2800 zł |
Cena uzyskana: | 3000 zł |
LOT 65 | ID: 025065 |
SIWECKI Alojzy BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Motyw z kotłowni II (1968) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 130 x 100 cm |
Uwagi: | sygnowany p.d.: "ASiwecki | 68" na odwrocie autorski opis: "A. SIWECKI | MOTYW Z KOTŁOWNI II" OPIS OBRAZU: W prezentowanej pracy robotnicy są tylko elementami kompozycji, której właściwy szkielet budują instalacje kotłowni. Obraz charakteryzuje się nasyconą gamą barwną i bogatą fakturą kładzionej szpachlą farby. Dominantę stanowią usytuowane w lewych górnych rogach obrazów fragmenty tablic z hasłami, które w ówczesnych czasach często występowały w zakładach robotniczych. Praca została sprzedana w ofercie poaukcyjnej. |
LOT 66 | ID: 025066 |
PETERMANN Hedwig BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Martwa natura z miechunką |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 79 x 69,5 cm 91,5 x 81,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "HPetermann" Widoczne pożółknięcie werniksu. Widoczny niewielki ubytek warstwy malarskiej w partii kwiatu w prawej górnej części kompozycji. Widoczne ubytki malatury na krawędziach obrazu. |
Cena wywoławcza: | 1500 zł |
Cena uzyskana: | 2200 zł |
LOT 67 | ID: 025067 |
KARCZ Włodzimierz BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Kwiaciarki krakowskie (1991) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 100 x 91 cm 111 x 102 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "Karcz | 1991" |
LOT 68 | ID: 025068 |
Tytuł: | Lato (2000) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 30 x 40 cm 41,5 x 51,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany l.d.: "Karcz 2000" Na odwrocie metka autorska. PRACA NIEDOSTĘPNA |
LOT 69 | ID: 025069 |
Tytuł: | Polesie (2000) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 65 x 92 cm 76 x 102 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "Karcz" Na odwrocie metka autorska. PRACA NIEDOSTĘPNA |
LOT 70 | ID: 025070 |
HOUWALT Barbara BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Wierzba nad Wartą (1990) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 55 x 70 cm 66 x 81 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany l.d.: "B. Houwalt" Opisany na odwrocie: "Barbara Houwalt | Wierzba nad Wartą / Obrzycko | Obrzycko 89 / Plener / | 55 x 70 cm | 1990r | własność prywatna" PRACA NIEDOSTĘPNA |
LOT 71 | ID: 025071 |
BATRUCH Stanisław BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Mirabel de Provence (1981) |
Technika: | pastel, papier |
Wymiary: | 43,5 x 53 cm (w świetle passe-partout) 67 x 77 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: "St. Batruch 81" Opisany śr.d.: "Mirabel de Provence" Praca została sprzedana w ofercie poaukcyjnej. |
LOT 72 | ID: 025072 |
ORACZEWSKI Józef BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Drzewo na tle słońca z cyklu "Drzewa II" (1987) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 80 x 60 cm |
Uwagi: | Sygnowany i datowany l.d.: "KORACZ / 87" Na odwrocie metka autorska z numerem katalogowym 5/87. PRACA NIEDOSTĘPNA |
LOT 73 | ID: 025073 |
Tytuł: | Nokturn z cyklu "Drzewa II" (1987) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 80 x 60 cm |
Uwagi: | Sygnowany i datowany l.d.: "KORACZ / 87" Na odwrocie metka autorska z numerem katalogowym 4/87. PRACA NIEDOSTĘPNA |
LOT 74 | ID: 025074 |
MARCZUKIEWICZ Adam BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Baśniowe miasto (1995) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 50 x 38,5 cm 62 x 52 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "AM 95" |
Cena wywoławcza: | 1900 zł |
Cena uzyskana: | 1900 zł |
LOT 75 | ID: 025075 |
Tytuł: | Milcząca rozmowa (1995) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 50 x 38 cm 52,5 x 40,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "AM 95"
LOT 76 | ID: 025076 |
SKÓRCZEWSKI Krzysztof BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Lalkowisko (1987) |
Technika: | miedzioryt, papier, edycja: 25/100 |
Wymiary: | 20 x 20 cm (odcisk płyty) 28 x 37 cm (wymiary arkusza) 41,5 x 43 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowana i datowana ołówkiem p.d.: "1987 Skórczewski"
LOT 77 | ID: 025077 |
MICKIEWICZ Aldona BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Spód |
Technika: | ołówek, kredka, papier |
Wymiary: | 80 x 56 cm 88 x 58,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.śr.: "AM" Praca została sprzedana w ofercie poaukcyjnej. |
LOT 78 | ID: 025078 |
OBRZYDOWSKI Wiesław BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Portret ekspresyjny (2002) |
Technika: | pastel, papier zamszowy |
Wymiary: | 76,5 x 52,5 cm 80 x 56,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "WO' 2002"
PRACA NIEDOSTĘPNA |
LOT 79 | ID: 025079 |
GERLACH Eugeniusz BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Portret załzawiony (2013) |
Technika: | pastel, karton |
Wymiary: | 59 x 39 cm (w świetle oprawy) 75 x 55 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "E Gerlach | 2013" Opisany i sygnowany na odwrocie. Na odwrocie autorska pieczątka artysty. Widoczny ślad po przerwaniu papieru (p.g.). |
Cena wywoławcza: | 1300 zł |
Cena uzyskana: | 1600 zł |
LOT 80 | ID: 025080 |
Tytuł: | Wawel jesienią |
Technika: | olej, płyta |
Wymiary: | 70 x 49,5 cm 83 x 63 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "EGerlach" |
Cena wywoławcza: | 1500 zł |
Cena uzyskana: | 3000 zł |
LOT 81 | ID: 025081 |
Tytuł: | Pejzaż z drzewami na tle gór |
Technika: | olej, płyta |
Wymiary: | 65 x 50 cm |
Uwagi: | Sygnowany l.d.: "EGerlach"
Licytacja charytatywna na rzecz Stowarzyszenia "Psi Azyl u Żanety" zajmującego się pomocą psom bezdomnym. W przypadku tej pozycji nie będzie doliczana opłata aukcyjna. |
LOT 82 | ID: 025082 |
TRZEBIATOWSKI Janusz BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Leśny staw (1969) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 75 x 50 cm 91 x 66 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "TRZEBIATOWSKI 69" Na odwrocie metka Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie. Ta praca jest dostępna w ofercie galeryjnej na www.galeria-attis.pl [KONTAKT w sprawie obrazu] |
LOT 83 | ID: 025083 |
WÓJCIK Henryk BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Kapliczka (1971) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 65 x 64,5 cm 78 x 77,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "HEN. WÓJCIK" Opisany na odwrocie: "HENRYK WÓJCIK | KAPLICZKA | 1971 R." Opisany na blejtramie. PRACA NIEDOSTĘPNA |
LOT 84 | ID: 025084 |
WÓJCIK Henryk BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Dębniki |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 40,7 x 50,5 cm 60,5 x 70,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "HEN. WÓJCIK" Na odwrocie metka Związku Polskich Artystów Plastyków z opisem obrazu. PRACA NIEDOSTĘPNA |
LOT 85 | ID: 025085 |
WÓJCIK Henryk BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Pejzaż miejski z mostem |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 50 x 60 cm 60,5 x 70,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "HEN. WÓJCIK" Płótno luźno naciągnięte na blejtram. PRACA NIEDOSTĘPNA |
LOT 86 | ID: 025086 |
SKORUPKA Szczepan BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Pejzaż z chatą (1986) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 23 x 35 cm 32 x 44 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "SzSkorupka 1986" Opisany na odwrocie: "Szczepan Skorupka | 1986" |
Cena wywoławcza: | 800 zł |
Cena uzyskana: | 800 zł |
O aukcji
Krakowski Dom Aukcyjny® pragnie zaprosić kolekcjonerów i pasjonatów sztuki do zapoznania się z katalogiem XXV Aukcji Dzieł Sztuki: Aukcja Outletowa.
XXV Aukcja Dzieł Sztuki - atrakcyjne ceny wywoławcze oraz brak ukrytych cen rezerwowych.
W ofercie aukcyjnej znalazło się kilkadziesiąt obiektów reprezentujących różne kierunki w sztuce, począwszy od XX wieku. Ze względu na charakter aukcji Krakowski Dom Aukcyjny® przygotował ofertę wyróżniającą się niskimi cenami wywoławczymi - XXV Aukcja Dzieł Sztuki to znakomita okazja zarówno dla doświadczonych kolekcjonerów, jak i dla pasjonatów, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z kolekcjonerstwem.
Wystawa dzieł sztuki
Wszystkie obiekty z katalogu można zobaczyć na wystawie przedaukcyjnej, która będzie trwać w dniach 9-16 maja 2023 roku w Krakowskim Domu Aukcyjnym [ul. Starowiślna 14 - Kraków] od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-18.00.
Jeśli życzą sobie Państwo więcej zdjęć obiektów, zapraszamy do kontaktu.
Przebieg aukcji
XXV Aukcja Dzieł Sztuki odbędzie się z udziałem publiczności, 16 maja o godzinie 18.30 w siedzibie Krakowskiego Domu Aukcyjnego - ul. Starowiślna 14, Kraków. Rejestracja uczestników rozpocznie się o godzinie 18.00.
W razie pytań dotyczących udziału w aukcji, zapraszamy do kontaktu.
licytacja live na bid.kda.pl (logowanie danymi z portalu onebid.pl)
katalog i licytacja live na portalu