PETERMANN Hedwig

Hedwig Petermann - notowania aukcyjne

Aktualna oferta aukcyjna Hedwigi Petermann. Wyniki aukcyjne. Biografia

Zachęcamy do zgłaszania prac Hedwigi Petermann na aukcję [kontakt]

PETERMANN Hedwig
PETERMANN HedwigPETERMANN HedwigPETERMANN Hedwig
Tytuł:Martwa natura z miechunką
Technika:olej, płótno
Wymiary:79 x 69,5 cm
91,5 x 81,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany p.d.: "HPetermann"
Widoczne pożółknięcie werniksu.
Widoczny niewielki ubytek warstwy malarskiej w partii kwiatu w prawej górnej części kompozycji.
Widoczne ubytki malatury na krawędziach obrazu.
Sprzedane:XXV Aukcja Dzieł Sztuki (16 V 2023)
Cena wywoławcza:1500 zł
Cena uzyskana:2200 zł

HEDWIG PETERMANN

Hedwig Petermann urodziła się w 1877 roku w Mülheim an der Ruhr, data śmierci nie jest potwierdzona (1954? 1968?). Była niemiecką malarką. W latach 1904-1914 uczyła się pod okiem Wilhelma Ecksteina. Działała aktywnie w stowarzyszeniu Das Junge Rheinland.
W dwudziestoleciu międzywojennym była określana przez krytyków sztuki jako niezwykle utalentowana artystka środowiska düsseldorfskiego.

Twórczość Hedwigi Petermann

Hedwiga Petermann oprócz malarstwa zajmowała się również grafiką, szczególnie interesował ją drzeworyt.
Artystka malowała w głównej mierze martwe natury, które charakteryzuje dekoracyjność i subtelna gama barwna. Charakterystyczne dla malarstwa Hedwigi Petermann są wielobarwne kompozycje z bukietem kwiatów ułożonym w wazonie.

Przyjmujemy obrazy Hedwigi Petermann na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Hedwigi Petermann.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Hedwigi Petermann, zapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię obrazów Hedwigi Petermann w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].