WILCZYŃSKA-ŻELAZKOWA Helena

WILCZYŃSKA-ŻELAZKOWA Helena
WILCZYŃSKA-ŻELAZKOWA HelenaWILCZYŃSKA-ŻELAZKOWA HelenaWILCZYŃSKA-ŻELAZKOWA Helena
Tytuł:Martwa natura z filiżanką
Technika:olej, tektura
Wymiary:37 x 50 cm
42,9 x 55,8 cm (wymiary z oprawą)
Uwagi:Sygnowany l.d.: "H. Wilczyńska Ż. | H. Wilczyńska Żelazkowa"

HELENA WILCZYŃSKA-ŻELAZKOWA - NOTA BIOGRAFICZNA

Helena Wilczyńska-Żelazkowa urodziła się w 1915 roku, zmarła w 1969 roku. Była krakowską artystką. Zajmowała się malarstwem sztalugowym, wykonywała sceny rodzajowe z życia robotników, weduty i pejzaże industrialne, martwe natury oraz kopie obrazów znanych artystów.

NIEDOSTĘPNE OBRAZY HELENY WILCZYŃSKIEJ-ŻELAZKOWEJ