EPSTEIN Henryk

Henryk Epstein - notowania aukcyjne

Aktualna oferta aukcyjna Henryka Epsteina. Wyniki aukcyjne. Biografia

Zachęcamy do zgłaszania prac Henryka Epsteina na aukcję [kontakt]

HENRYK EPSTEIN

Henryk Epstein urodził się w 1891 roku w Łodzi, zmarł w 1944 roku w obozie koncentracyjnym w Auschwitz. Był malarzem i grafikiem żydowskiego pochodzenia. W 1910 roku rozpoczął naukę w Akademii Sztuk Pięknych w Monachium. Jednak w niedługim czasie został powołany do armii carskiej. Po odbyciu służby w Kijowie, około 1911 roku zamieszkał w stolicy Francji. W 1912 roku rozpoczął studia w paryskiej Académie de la Grande Chaumière. Warsztat malarski szlifował w pracowniach artystycznych na Montparnasse. Artysta należał do grupy artystycznej La Ruche. Utrzymywał bliskie relacje z licznymi malarzami: Amadeo Modiglianim czy Maurice’em Utrillem i Chaimem Soutinem. W okresie międzywojennym regularnie wyjeżdżał z Paryża i przebywał na wsi francuskiej.

Na początku 1944 roku został wywieziony do Auschwitz-Birkenau.

Malarstwo Henryka Epsteina

Kształt twórczości Henryka Epsteina zmieniał się początkowo tworzył w duchu postimpresjonizmu, następnie fowizmu, kubizmu oraz ekspresjonizmu. W Paryżu zetknął się z malarstwem Paula Cezanna, twórczością fowistów oraz ekspresjonizmem Ecole de Paris i długo pozostawał pod ich wpływem.

Malował pejzaże, martwe natury oraz kompozycje figuralne. Zachowały się także liczne rysunki zwierząt jego autorstwa.

Poza malarstwem sztalugowym zajmował się także ilustratorstwem. Wykonał cykle rysunków do "Vagabondes" Gustave’a Coquiota oraz "Les rois du marquis" Bonardiego.

Henryk Epstein - wystawy

Henryk Epstein brał udział wystawach Salonu Niezależnych w latach 1921-1928 (z wyjątkiem lat 1924, 1926, 1927), Salonu Jesiennego w 1921 roku oraz Salonu Tuileries w latach 1927-1931. W 1946 roku w hołdzie dla zmarłego śmiercią tragiczną Epsteina w paryskiej Galerie Berri-Raspail odbyła się jego pośmiertna wystawa.

Poszukujemy prac

Przyjmujemy obrazy Henryka Epsteina na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Henryka Epsteina.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Henryka Epsteina, zapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię obrazów Henryka Epsteina w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].

Poszukujemy prac

Aktualnie nie posiadamy prac tego artysty

Zapisz się do newslettera - dowiesz się pierwszy o dodaniu nowych prac tego artysty

Jeżeli chcą Państwo sprzedać jego prace prosimy o kontakt

x
«
»