MUSIAŁOWICZ Henryk

MUSIAŁOWICZ Henryk BIOGRAFIA

Z cyklu "Epitafie" (1986)

Technika:olej, płyta, drewno
Wymiary:58 x 47 cm
71 x 60 cm (z oprawą autorską)
Uwagi:Sygnowany p.g.: "MUSIAŁOWICZ"
Opisany na odwrocie: "Z CYKLU: | EPITAFIE | 1986 | 71 x 60 | MUSIAŁOWICZ"

Henryk Musiałowicz w pracach z serii "Epitafie" stosował wypracowaną przez siebie w latach 50. XX wieku zasadę osiowości. W centrum kompozycji artysta umieszczał postać człowieka. Musiałowicza przede wszystkim interesowały zagadnienia egzystencjalne, które chciał wyrażać poprzez swoją twórczość, w związku z czym sylwetka ludzka w jego sztuce odgrywała rolę swoistego znaku, który mógł nieść za sobą złożone treści. Prezentowana praca została wykonana za pomocą charakterystycznych dla artysty zabiegów jak: uproszczenia i geometryzacja formy, zastosowanie ciemnej gamy barwnej, oraz zróżnicowanie faktury obrazu. Praca jest zdominowana przez aurę tajemniczości i wpisuje się w główny nurt twórczości malarza.