UNGEWITTER Hugo

UNGEWITTER Hugo BIOGRAFIA

W stepie - Kozacy na polowaniu (1930)

Technika:olej, płótno
Wymiary:98 x 137 cm
108,5 x 148 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany p.d.: "UNGEWITTER ‧ 1930"

Obraz stanowi reprezentatywny przykład malarstwa Hugo Ungewittera. Praca wpisuje się w grupę prac o tematyce związanej z myślistwem. W tym kontekście artysta wielokrotnie podejmował temat Kozaków, których ukazywał na tle stepowego krajobrazu. W tego rodzaju przedstawieniach, podobnie jak ma to miejsce w prezentowanym obrazie, artysta chętnie przedstawiał towarzyszące ludziom charty. Obraz cechuje znamienna dla tego malarza świetlistość barw i precyzja rysunku.