UNGEWITTER Hugo

Hugo Ungewitter - notowania aukcyjne

Aktualna oferta aukcyjna Hugo Ungewittera. Wyniki aukcyjne. Biografia

Zachęcamy do zgłaszania prac Hugona Ungewittera na aukcję [kontakt]

UNGEWITTER Hugo
UNGEWITTER HugoUNGEWITTER HugoUNGEWITTER Hugo
Tytuł:W stepie - Kozacy na polowaniu (1930)
Technika:olej, płótno
Wymiary:98 x 137 cm
108,5 x 148 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany p.d.: "UNGEWITTER ‧ 1930"

Obraz stanowi reprezentatywny przykład malarstwa Hugo Ungewittera. Praca wpisuje się w grupę prac o tematyce związanej z myślistwem. W tym kontekście artysta wielokrotnie podejmował temat Kozaków, których ukazywał na tle stepowego krajobrazu. W tego rodzaju przedstawieniach, podobnie jak ma to miejsce w prezentowanym obrazie, artysta chętnie przedstawiał towarzyszące ludziom charty. Obraz cechuje znamienna dla tego malarza świetlistość barw i precyzja rysunku.

HUGO UNGEWITTER

Hugo Ungewitter urodził się 13 lutego 1869 roku, zmarł 23 marca 1947 roku. Był znanym niemieckim malarzem. Od 1876 roku mieszkał w Osnabrück i tam uczęszczał do gimnazjum. W 1887 roku rozpoczął naukę w Akademii Sztuk Pięknych w Düsseldorfie. Od 1906 roku mieszkał na stałe w Berlinie.

W latach 1898-1902 Hugo Ungewitter pracował nad monumentalną panoramą przedstawiającą przeprawę gen. Blüchera przez Ren. W 1913 roku otrzymał tytuł profesora. W 1924 roku artysta udał się w podróż do Abisynii, czego efektem było powstanie licznych ilustracji i szkiców, które były następnie publikowane w prasie.

Hugo Ungewitter - malarstwo

Hugo Ungewitter jest znany jako malarz scen o tematyce wojskowej i myśliwskiej, a także jako twórca realistycznych przedstawień przyrody i zwierząt. Stylistycznie jego malarstwo było silnie osadzone w nurcie realizmu.

Hugo Ungewitter - kolekcje

Obrazy artysty znajdują się w licznych kolekcjach prywatnych i zbiorach wielu niemieckich instytucji muzealnych, jak Muzeum Sztuki w Münster i Muzeum Armii w Berlinie.

Przyjmujemy obrazy Hugona Ungewittera na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Hugona Ungewittera.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Hugona Ungewittera, zapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię obrazów Hugona Ungewittera w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].

NIEDOSTĘPNE OBRAZY HUGO UNGEWITTERA