CZWARTOS Ignacy
Ignacy Czwartos - notowania aukcyjne
Aktualna oferta aukcyjna Ignacego Czwartosa. Wyniki aukcyjne. Biografia
Zachęcamy do zgłaszania prac Ignacego Czwartosa na aukcję [kontakt]
| Tytuł: | Bez tytułu (1998) |
| Technika: | olej, płótno |
| Wymiary: | 40 x 55 cm |
| Sygnowany i datowany na odwrocie: "IGNACY CZWARTOS | 1998 | ROK" | |
| Sprzedane: | 49. Aukcja Dzieł Sztuki (14 X 2025) |
| Cena wywoławcza: | 6000 zł |
| Cena uzyskana: | 6000 zł |
IGNACY CZWARTOS
Ignacy Czwartos urodził się w 1966 roku w Kielcach. Studiował na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu w Zakładzie Wychowania Plastycznego w Kaliszu, dyplom obronił w 1993 roku w pracowni Tadeusza Wolańskiego.
Artysta należy do grona założycieli Otwartej Pracowni w Krakowie, jest członkiem ZPAP.
Ignacy Czwartos zajmuje się malarstwem i ilustracją, współpracował np. z "Przekrojem" i "Gazetą Wyborczą". Z jednej strony artysta tworzy obrazy przedstawiające, często nawiązując dialog z historią sztuki nowożytnej, ale także z klasykami współczesności (np. sztuką Andrzeja Wróblewskiego czy Jerzego Nowosielskiego). Inną odsłoną jego malarstwa jest sztuka abstrakcyjna.
Ignacy Czwartos - wystawy, nagrody i kolekcje
Ignacy Czwartos został odznaczony Srebrnym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" (2019).
Obrazy Ignacego Czwartosa znajdują się w licznych kolekcjach prywatnych, a także m.in. w zbiorach Muzeum Narodowego w Krakowie, Zachęty Narodowej Galerii Sztuki w Warszawie, Muzeum Zamek Górków w Szamotułach czy BWA w Kielcach.

Przyjmujemy obrazy Ignacego Czwartosa na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Ignacego Czwartosa.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Ignacego Czwartosa, zapraszamy do kontaktu [link].
Zobacz galerię obrazów Ignacego Czwartosa w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].