CZWARTOS Ignacy

Ignacy Czwartos - notowania aukcyjne

Aktualna oferta aukcyjna Ignacego Czwartosa. Wyniki aukcyjne. Biografia

Zachęcamy do zgłaszania prac Ignacego Czwartosa na aukcję [kontakt]

CZWARTOS Ignacy
CZWARTOS IgnacyCZWARTOS Ignacy
Tytuł:Bez tytułu (1998)
Technika:olej, płótno
Wymiary:40 x 55 cm
Sygnowany i datowany na odwrocie: "IGNACY CZWARTOS | 1998 | ROK"
Sprzedane:49. Aukcja Dzieł Sztuki (14 X 2025)
Cena wywoławcza:6000 zł
Cena uzyskana:6000 zł

IGNACY CZWARTOS

Ignacy Czwartos urodził się w 1966 roku w Kielcach. Studiował na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu w Zakładzie Wychowania Plastycznego w Kaliszu, dyplom obronił w 1993 roku w pracowni Tadeusza Wolańskiego.

Artysta należy do grona założycieli Otwartej Pracowni w Krakowie, jest członkiem ZPAP.

Ignacy Czwartos zajmuje się malarstwem i ilustracją, współpracował np. z "Przekrojem" i "Gazetą Wyborczą". Z jednej strony artysta tworzy obrazy przedstawiające, często nawiązując dialog z historią sztuki nowożytnej, ale także z klasykami współczesności (np. sztuką Andrzeja Wróblewskiego czy Jerzego Nowosielskiego). Inną odsłoną jego malarstwa jest sztuka abstrakcyjna.

Ignacy Czwartos - wystawy, nagrody i kolekcje

Ignacy Czwartos został odznaczony Srebrnym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" (2019).

Obrazy Ignacego Czwartosa znajdują się w licznych kolekcjach prywatnych, a także m.in. w zbiorach Muzeum Narodowego w Krakowie, Zachęty Narodowej Galerii Sztuki w Warszawie, Muzeum Zamek Górków w Szamotułach czy BWA w Kielcach.

Przyjmujemy obrazy Ignacego Czwartosa na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Ignacego Czwartosa.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Ignacego Czwartosa, zapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię obrazów Ignacego Czwartosa w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].