TALWIŃSKI Igor
Igor Talwiński - notowania aukcyjne
Aktualna oferta aukcyjna Igora Talwińskiego. Wyniki aukcyjne. Biografia
Zachęcamy do zgłaszania prac Igora Talwińskiego na aukcję [kontakt]
Tytuł: | Akt z niebieską kokardą |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 56 x 47 cm 78,5 x 70 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "IGOR TALWINSKI" Na odwrocie metka z opisem obrazu. |
Sprzedane: | 40. Aukcja Dzieł Sztuki (15 X 2024) |
Cena wywoławcza: | 4600 zł |
Cena uzyskana: | 4600 zł |
IGOR TALWIŃSKI
Igor Talwiński urodził się w 1907 roku w Warszawie, zmarł w 1983 roku w Paryżu. Brał czynny udział w II wojnie światowej, walczył w Powstaniu Warszawskim. Dostał się do niewoli niemieckiej, z której został wyzwolony przez Amerykanów. W 1945 roku Igor Talwiński zamieszkał w Paryżu, gdzie zaczął rozwijać umiejętności malarskie - uczęszczał na uczelnię artystyczną Académie de la Grande Chaumière. W 1955 roku przyjął obywatelstwo francuskie.
Malarstwo Igora Talwińskiego
Igor Talwiński malował martwe natury oraz pejzaże, ale jego sztuka skupiała się głównie na zmysłowych portretach i aktach młodych kobiet. Artysta delikatnie malował twarze modelek, podkreślając szczegóły kontrastowymi, impastowymi pociągnięciami szpachelki i szerokich pędzli. Na większości obrazów Igora Talwińskiego dziewczęta ukazane są na bladozielonym lub jasnoniebieskim tle. Włosy modelek zwykle są przyozdobione wstążkami tworzącymi mocne akcenty barwne.
Igor Talwiński - wystawy i kolekcje
Igor Talwiński corocznie przedstawiał prace na Salonie Artystów Francuskich, którego był członkiem. Brał również udział w Salonie Zimowym i Salonie Szkół Francuskich. Swoje obrazy prezentował również na indywidualnych wystawach w Londynie i Nowym Jorku.
Prace artysty znajdują się głównie w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.
Przyjmujemy obrazy Igora Talwińskiego na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Igora Talwińskiego.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Igora Talwińskiego, zapraszamy do kontaktu [link].
Zobacz galerię obrazów Igora Talwińskiego w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].