TALWIŃSKI Igor

Igor Talwiński - notowania aukcyjne

Aktualna oferta aukcyjna Igora Talwińskiego. Wyniki aukcyjne. Biografia

Zachęcamy do zgłaszania prac Igora Talwińskiego na aukcję [kontakt]

TALWIŃSKI Igor
TALWIŃSKI IgorTALWIŃSKI IgorTALWIŃSKI Igor
Tytuł:Akt z niebieską kokardą
Technika:olej, płótno
Wymiary:56 x 47 cm
78,5 x 70 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany p.d.: "IGOR TALWINSKI"
Na odwrocie metka z opisem obrazu.

Sprzedane:40. Aukcja Dzieł Sztuki (15 X 2024)
Cena wywoławcza:4600 zł
Cena uzyskana:4600 zł

IGOR TALWIŃSKI

Igor Talwiński urodził się w 1907 roku w Warszawie, zmarł w 1983 roku w Paryżu. Brał czynny udział w II wojnie światowej, walczył w Powstaniu Warszawskim. Dostał się do niewoli niemieckiej, z której został wyzwolony przez Amerykanów. W 1945 roku Igor Talwiński zamieszkał w Paryżu, gdzie zaczął rozwijać umiejętności malarskie - uczęszczał na uczelnię artystyczną Académie de la Grande Chaumière. W 1955 roku przyjął obywatelstwo francuskie.

Malarstwo Igora Talwińskiego

Igor Talwiński malował martwe natury oraz pejzaże, ale jego sztuka skupiała się głównie na zmysłowych portretach i aktach młodych kobiet. Artysta delikatnie malował twarze modelek, podkreślając szczegóły kontrastowymi, impastowymi pociągnięciami szpachelki i szerokich pędzli. Na większości obrazów Igora Talwińskiego dziewczęta ukazane są na bladozielonym lub jasnoniebieskim tle. Włosy modelek zwykle są przyozdobione wstążkami tworzącymi mocne akcenty barwne.

Igor Talwiński - wystawy i kolekcje

Igor Talwiński corocznie przedstawiał prace na Salonie Artystów Francuskich, którego był członkiem. Brał również udział w Salonie Zimowym i Salonie Szkół Francuskich. Swoje obrazy prezentował również na indywidualnych wystawach w Londynie i Nowym Jorku.
Prace artysty znajdują się głównie w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

Przyjmujemy obrazy Igora Talwińskiego na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Igora Talwińskiego.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Igora Talwińskiego, zapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię obrazów Igora Talwińskiego w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].