CHAPIRO Jacques

CHAPIRO Jacques BIOGRAFIA

Kobieta z gołębiem (1959)

Technika:olej, płótno
Wymiary:73 x 54 cm
89,5 x 70 cm (z oprawą)
Uwagi:sygnowany p.d.: "Chapiro"
autorski opis na odwrocie: "JacquesChapiro | 1959 | 5 rue Barrault | Paris"

opis pracy:
„Kobieta z gołębiem” Jacquesa Chapiro przedstawia ukazaną z profilu kobietę siedzącą przy ciemnym stole. Obie dłonie postaci położone są na blacie, w prawej trzyma ona nóż, którym przekrawa przytrzymywane lewą ręką jabłko. Na stole znajduje się również na wpół obrana pomarańcza oraz zdobiona krzyżem misa wypełniona owocami. Na krawędzi blatu zasiada biały gołąb, obok znajduje się kwiat lilii. Błękitne tło obrazu stapia się z ubraniem kobiety. Praca została namalowana długimi pociągnięciami szerokiego pędzla, z wykorzystaniem płaskiej plamy barwnej i wyraźnego konturu. W pracy silnie widoczne są wpływy ekspresjonizmu.