DOBKOWSKI Jan

DOBKOWSKI Jan BIOGRAFIA

Z cyklu "NIE-BO XXXXIX" (2015)

Technika:akryl, płótno
Wymiary:54 x 54 cm
61 x 61 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany opisany na odwrocie: "Jan Dobkowski | Z CYKLU „NIE-BO XXXXIX” 2015 | ACRYL | 54 cm x 54 cm"

Do obrazu dołączony certyfikat z podpisem Jana Dobkowskiego.

Obraz był eksponowany na wystawie "Jan Dobkowski - Niebo nade mną" prezentowanej od marca do maja 2022 roku w Galerii aTAK i jest wymieniany w katalogu wspomnianej wystawy (poz. 67, s. 80).

Cykl "NIE-BO" był tworzony przez Jana Dobkowskiego w latach 2014-2015. W pracach z tej serii malarz starał się oddać zjawiska trudno uchwytne, które zostały wyobrażone za pomocą światła i barw. W malarstwie artysty już od samego początku dużą rolę odgrywała precyzyjna kreska i ekspresja wyrazu.
Oferowana kompozycja "NIE-BO XXXXIX" została zbudowana za pomocą pionowych linii rytmicznie rozdzielonych w centralnej części pola obrazowego na krótkie odcinki. Co istotne, złota barwa podłoża wpływa na efektowną świetlistość całości. Obraz zawiera w sobie niedookreśloną witalną siłę, która jest znamienna dla twórczości Jana Dobkowskiego.