BRZESKI Janusz Maria

BRZESKI Janusz Maria BIOGRAFIA

Listopadowa Alegoria (1933)

Technika:gwasz, tusz, technika własna, papier
Wymiary:50,5 x 36,5 cm
65 x 49,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany l.d.: "janusz Marja Brzeski"
Na odwrocie ołówkowy szkic trzech postaci polskich ułanów.
Na odwrocie oprawy metka z opisem.
Kompozycja została opublikowana w specjalnym numerze andrzejkowym Dodatku Literacko-Naukowego "Ilustrowanego Kuriera Codziennego" z 24 listopada 1930 roku.
Praca jest reprodukowana w publikacji Andrzeja Wierzchowskiego Brzeskiego świat w symbolach i obrazach (Kraków; s. 27).

PROWENIENCJA:
- zakup od rodziny artysty,
- kolekcja Jerzego Kurczyny.