SZAJNA Józef

Józef Szajna - notowania aukcyjne

Aktualna oferta aukcyjna Józefa Szajny. Wyniki aukcyjne. Biografia

Zachęcamy do zgłaszania prac Józefa Szajny na aukcję [kontakt]

SZAJNA Józef
SZAJNA JózefSZAJNA JózefSZAJNA Józef
Tytuł:Mrowisko III (1988)
Technika:technika mieszana, papier
Wymiary:68,2 x 67 cm
78 x 75,5 cm (z passe-partout)
Uwagi:Sygnowany p.d.: "Szajna"
Datowany p.d.: "1988"
Opisany na odwrocie: "J. Szajna Mrowisko III 1988 4-30 | 65,5 x 68,5 cm | techn. mieszana"
Sprzedane:41. Aukcja Dzieł Sztuki (19 XI 2024)
Cena wywoławcza:3800 zł
Cena uzyskana:3800 zł

JÓZEF SZAJNA

Józef Szajna urodził się w 1938 roku, zmarł w 2008 roku. Studiował grafikę i scenografię w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. W 1954 roku został wykładowcą na macierzystej uczelni, natomiast od 1972 roku prowadził zajęcia w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
Józef Szajna był jednym ze współzałożycieli Teatru Ludowego w Nowej Hucie, gdzie pełnił później funkcję reżysera, scenografa i dyrektora artystycznego. Z jego inicjatywy w Warszawie powstał Teatr-Centrum Sztuki Studio. Artysta współpracował także z krakowskim Teatrem Starym.

Poza scenografią i grafiką Józef Szajna zajmował się również malarstwem oraz projektami environments. Na jego twórczość znaczny wpływ miały przeżycia z okresu II wojny światowej, w szczególności pobyt w obozie koncentracyjnym. Jego dzieła i projekty artystyczne pełne są przekonania o okrucieństwie świata i nicości ludzkiego istnienia.
Swoje obrazy Józef Szajna tworzył w technice mieszanej, wtapiając w ich powierzchnię fragmenty fotografii, resztki ubrań i butów. Jego kompozycja "Reminiscencje" była prezentowana na Biennale w Wenecji w 1970 i w 1991 roku.

Przyjmujemy obrazy Józefa Szajny na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Józefa Szajny.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Józefa Szajny, zapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię obrazów Józefa Szajny w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].