FARBISZ Kasjan (pseud. J. Borus)
Kasjan Farbisz - notowania aukcyjne
Aktualna oferta aukcyjna Kasjana Farbisza. Wyniki aukcyjne. Biografia
Zachęcamy do zgłaszania prac na aukcję [kontakt]
Tytuł: | Odwilż (Powrót o zachodzie słońca) (za A. Wieruszem-Kowalskim) |
Technika: | akwarela, papier |
Wymiary: | 33 x 47 cm 46,5 x 60,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "J. Borus" |
Sprzedane: | XXXIX Aukcja Dzieł Sztuki (27 VIII 2024) |
Cena wywoławcza: | 1000 zł |
Cena uzyskana: | 1700 zł |
KASJAN FARBISZ (J. BORUS)
Kasjan Farbisz urodził się w 1947 roku w Koninie, zginął w wypadku w 2015 roku w Sieradzu. Od 1968 roku studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi, m.in. u Romana Modzelewskiego. Dyplom obronił w 1974 roku w pracowni Stanisława Fijałkowskiego.
Projektował tkaniny w Zakładach Przemysłu Dziewiarskiego "Sira" w Sieradzu. Następnie przez dwa lata pracował jako nauczyciel w Liceum Plastycznym w Zduńskiej Woli. W połowie lat 70. Kasjan Farbisz zamieszkał w Sieradzu i na stałe związał się z tym miejscem.
Malarz czynnie działał w środowisku artystycznym Sieradza, był członkiem "Grupy Sieradzkiej".
Malarstwo Kasjana Farbisza
W swoim malarstwie Kasjan Farbisz przedstawiał głównie pejzaże Sieradza i okolic, malował również portrety i martwe natury z kwiatami.
Osobną część jego twórczości stanowią kompozycje inspirowane obrazami XIX- i XX-wiecznych polskich mistrzów realizmu (np. Alfreda Wierusza-Kowalskiego), a także kopie ich dzieł. Tego typu prace Kasjan Farbisz sygnował pseudonimem "J. Borus".
Malował farbami olejnymi oraz akwarelą.
Obrazy Kasjana Farbisza znajdują się w kolekcjach prywatnych oraz w zbiorach Muzeum Okręgowego w Sieradzu. Prace artysty były wystawiane w Biurze Wystaw Artystycznych w Sieradzu, za życia malarza odbyły się dwie indywidualne wystawy jego twórczości (1979, 2008).
Przyjmujemy obrazy Kasjana Farbisza na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Kasjana Farbisza.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Kasjana Farbisza, zapraszamy do kontaktu [link].
Zobacz galerię obrazów Kasjana Farbisza w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].