SZYDŁOWSKA Katarzyna

SZYDŁOWSKA Katarzyna BIOGRAFIA

Opętanie (2002)

Technika:olej, płótno
Wymiary:100 x 81 cm
111,5 x 92,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany p.d.: "Szydłowska 2002"
Opisany na odwrocie: ""Opętanie" Katarzyna Szydłowska | olej na płótnie 100 x 81 cm"

W swojej twórczości Katarzyna Szydłowska maluje kobiety, dając przy tym wyraz zachwytu nad pięknem ludzkiego ciała.
W pracach artystki obecny jest subtelny, nienachalny erotyzm, czego przykładem jest również wysmakowany kolorystycznie obraz "Opętanie" (2002).
Chociaż słowo "opętanie" kojarzy się najczęściej z szałem, w prezentowanym obrazie panuje niemal melancholijny spokój. Można więc zadać zachęcające do analizy kompozycji pytanie - czym tak naprawdę jest tytułowe opętanie?