SICHULSKI Kazimierz

SICHULSKI Kazimierz BIOGRAFIA

Zofijówka (Lwów) II (1934)

Technika:gwasz, pastel, karton naklejony na tekturę
Wymiary:56,8 x 72,4 cm (w świetle oprawy)
64,7 x 79,9 cm (wymiary z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany l.d.: “Sichulski 1934”
Na odwrocie opis oraz metka TPSP w Krakowie.

Kazimierz Sichulski był artystą związanym przez większość życia z rodzinnym Lwowem, nierzadko więc podejmował w sztuce tematykę łączącą się z tym miastem lub folklorem jego okolic. Prezentowana praca przedstawia widok parkowo-willowej dzielnicy lwowskiej - Zofiówki. Pejzaż namalowany został w chłodnej, wąskiej gamie barwnej z ciepłymi akcentami chromowej żółci. Artysta posłużył się tutaj charakterystyczną dla swojej twórczości lekko rozmytą plamą barwną. Walorów precyzyjności i dynamiki dodają pracy szrafunkowe linie pastelu, podkreślające poszczególne elementy kompozycji.