TARASEWICZ Leon

TARASEWICZ Leon BIOGRAFIA

Kompozycja (2006)

Technika:akryl, technika własna, sklejka na blejtramie
Wymiary:34 x 34 cm (poszczególne moduły)
113 x 113 cm (wymiary całości)
Uwagi:Sygnowany, datowany i opisany na odwrocie pierwszego elementu: "L. Tarasewicz 2006 Akryl. | 113 x 113 | 9 x 34 x 34 | PRZERWA POMIĘDZY ELEMENTAMI OBRAZU 5 CM. | NR 1."
Każdy moduł numerowany na odwrocie (1-9).

Praca Leona Tarasewicza to abstrakcyjna kompozycja składająca się z dziewięciu modułów, które powinny zostać ze sobą zestawione w konkretnych, pięciocentymetrowych odstępach – jak głosi autorski opis artysty. Obraz ten reprezentuje cechy znamienne dla twórczości Leona Tarasewicza. Jego wyraz opiera się na kontraście plam czystych barw – czerwieni i błękitu z pojedynczymi akcentami żółci i zieleni. W dziele tym wyczuwalne są echa tradycji koloryzmu oraz wyraźnie odniesienia artysty do pejzażu, stanowiącego jego główną inspirację od samego początku pełnej sukcesów drogi twórczej. Obraz, zgodnie z ideą malarza, oddziałuje na emocje widza w sposób bezpośredni, istnieje sam jako obiekt artystyczny i estetyczny, bez ciężaru ukrytych treści czy też zamaskowanych ideologii.