GOTTLIEB Marcin

Marcin Gottlieb - notowania aukcyjne

Aktualna oferta aukcyjna Marcina Gottlieba. Wyniki aukcyjne. Biografia

Zachęcamy do zgłaszania prac Marcina Gottlieba na aukcję [kontakt]

GOTTLIEB Marcin
GOTTLIEB MarcinGOTTLIEB MarcinGOTTLIEB Marcin
Tytuł:Las w słońcu (1903)
Technika:olej, tektura dublowana
Wymiary:63,5 x 41,5 cm
76 x 54 cm (z oprawą)
Sygnowany i datowany p.d.: "M. Gottlieb 1903"

MARCIN GOTTLIEB

Marcin Gottlieb urodził się w 1867 roku w Drohobyczu, zmarł 1936 roku. Pochodził z artystycznej rodziny: jego bracia Maurycy, Leopold i Filip byli malarzami. W latach 1881-1883 uczył się w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych. W czasach studenckich był chwalony za rysunki antycznych rzeźb.

Malarstwo Marcina Gottlieba

Marcin Gottlieb tworzył w nurcie realizmu. W jego malarstwie dominuje tematyka pejzażowa, ale artysta wykonywał również wielopostaciowe sceny, do których tematy czerpał z literatury i historii, malował także portrety, motywy z życia społeczności żydowskich i kopiował dzieła brata, Maurycego Gottlieba.

Artysta pokazywał swoje prace np. we Lwowie. Obrazy Marcina Gottlieba znajdują się w kolekcjach prywatnych i muzealnych, m.in. w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie i Muzeum Narodowego w Krakowie.

Przyjmujemy obrazy Marcina Gottlieba na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Marcina Gottlieba.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła, zapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię obrazów Marcina Gottlieba w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].