SAPETTO Marek

SAPETTO Marek
SAPETTO MarekSAPETTO MarekSAPETTO Marek
Tytuł:Wybór (1982)
Technika:olej, płótno naklejone na płytę
Wymiary:22,3 x 17,5 cm
31,3 x 25,8 cm (z oprawą)
Cena wywoławcza:2000 zł
złóż zlecenie

MAREK SAPETTO - NOTA BIOGRAFICZNA

Marek Sapetto urodził się w 1939 roku w Końskich, zmarł w 2019 roku. Studiował w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, dyplom obronił w 1966 roku w pracowni Antoniego Łyżwańskiego i Michała Byliny. W tym samym roku odbył się debiut wystawienniczy artysty, który odbył się w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. Pięć lat później Marek Sapetto rozpoczął pracę pedagoga na macierzystej uczelni, której profesorem został w 1990 roku.

W swoim malarstwie Marek Sapetto wypracował oryginalny, rozpoznawalny styl. Podejmował tematykę oscylującą wokół codziennej rzeczywistości, którą poddawał specyficznej deformacji, złączonej nierzadko z pozornie niechlujną warstwą formalną obrazu. Głównym tematem sztuki artysty jest człowiek, zwykle atrakcyjny, ukazywany często w czasie odpoczynku - na plaży, podczas spotkań z przyjaciółmi, w zaciszu wnętrza mieszkalnego. W przedstawieniach pozornej prozy życia Marek Sapetto przemycał treści i komentarze związane ze współczesną mu sytuacją społeczną i polityczną.