JÓZEFCZYK Marian

JÓZEFCZYK Marian BIOGRAFIA

Widok miasteczka (1944)

Technika:olej, tektura
Wymiary:39,5 x 70 cm
46,5 x 77,5 cm (wymiary z oprawą)
Uwagi:Sygnowany l.d.: "M. Józefczyk | 944"

Olejna praca Mariana Józefczyka ukazuje panoramę niewielkiego miasteczka z wyróżniającą się wieżą kościoła z barokowym hełmem oraz sygnaturką znajdującej się obok, ceglanej świątyni. Na pierwszym planie artysta przedstawił otaczającą zabudowę miejską naturę z widniejącą pomiędzy drzewami bieloną chatą. Malarz zdołał uchwycić charakter ciepłego letniego wieczoru, a także kolorystykę i refleksy świetlne rzucane przez promyki zachodzącego słońca. Obraz malowany jest szkicowo, cienką warstwą farby, z impastowo traktowanymi pojedynczymi blikami.