GRZYB Ryszard

Ryszard Grzyb - notowania aukcyjne

Aktualna oferta aukcyjna Ryszarda Grzyba. Wyniki aukcyjne. Biografia

Zachęcamy do zgłaszania prac Ryszarda Grzyba na aukcję [kontakt]

RYSZARD GRZYB

Ryszard Grzyb urodził się w 1956 roku w Sosnowcu. W latach 1963-1971 uczęszczał do Szkoły Podstawowej nr 21 im. Marcina Kasprzaka w Sosnowcu, z kolei w okresie 1971-1976 uczył się w Państwowym Liceum Plastycznym w Katowicach. W latach 1976-1979 studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Pięknych we Wrocławiu w pracowni Zbigniewa Karpińskiego oraz w latach 1979-1981 na Wydziale Malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom otrzymał w pracowni Rajmunda Ziemskiego. W latach 1982-1992 artysta był członkiem Gruppy, współzałożycielem i wydawcą pisma "Oj dobrze już". Artysta wielokrotnie wyjeżdżał na stypendia do Berlina, Kolonii, Lamspringe i Saignon.

Twórczość Ryszarda Grzyba

Ryszard Grzyb jest zaliczany do prekursorów nowej ekspresji w polskim malarstwie. Malarz tworzy swoje kompozycje za pomocą farb olejnych, akrylowych, tempery, akwareli i gwaszu. Artysta w swoim malarstwie eksperymentuje z różnymi formami, tworząc różnorodne kompozycje, które cechuje precyzja linii, geometryzacja i wykorzystanie jasnych barw. Obrazy Ryszarda Grzyba zbudowane za pomocą powtarzających się elementów odznaczają się swoistą dynamicznością, która jest wynikiem ekspresjonistycznego podejścia artysty do formy. Prace Ryszarda Grzyba w swojej wymowie są przepełnione ironią, humorem i groteską.

W latach 1983–1987 artysta tworzył tzw. "papiery", które były wielkoformatowymi kompozycjami wykonanymi temperą na kartonie. W latach 90. w pracach malarza zaczęły się pojawiać przedstawienia zwierząt, m.in. nosorożców, motyli, żółwi i królików.

Równolegle do malarstwa artysta zajmuje się twórczością poetycką.

Ryszard Grzyb wystawy i kolekcje

Artysta wielokrotnie wystawiał swoje prace w ramach działalności Gruppy, a także na wystawach w Krakowie, Poznaniu, Sopocie, Warszawie, Łodzi, Berlinie i Bonn.

Obrazy Ryszarda Grzyba znajdują się między innymi w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie, Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Muzeum Narodowego w Krakowie i Zachęty - Narodowej Galerii Sztuki.

Poszukujemy prac

Przyjmujemy obrazy Ryszarda Grzyba na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Ryszarda Grzyba.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Ryszarda Grzyba, zapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię obrazów Ryszarda Grzyba w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].

Poszukujemy prac

Aktualnie nie posiadamy prac tego artysty

Zapisz się do newslettera - dowiesz się pierwszy o dodaniu nowych prac tego artysty

Jeżeli chcą Państwo sprzedać jego prace prosimy o kontakt

x
«
»