POLIAKOFF Serge

Serge Poliakoff - notowania aukcyjne

Aktualna oferta aukcyjna Serga Poliakoffa. Wyniki aukcyjne. Biografia

Zachęcamy do zgłaszania prac Serga Poliakoffa na aukcję [kontakt]

POLIAKOFF Serge
POLIAKOFF SergePOLIAKOFF SergePOLIAKOFF Serge
Tytuł:Composition jaune, verte, bleue et rouge
Technika:litografia barwna, papier, ed. 175/220
Wymiary:33 x 49,5 cm (wymiary grafiki)
38 x 56,5 cm (wymiary arkusza)
Sygnowana ołówkiem p.d.: "Serge Poliakoff"
Opisana ołówkiem l.d.: "175/200"

SERGE POLIAKOFF

Serge Poliakoff był rosyjskim artystą tworzącym w nurcie taszyzmem. Urodził się 8 stycznia 1900 roku w Moskwie, zmarł 12 listopada 1969 roku w Paryżu. Artysta uczęszczał do Moskiewskiej Szkoły Malarstwa, Rzeźby i Architektury, jednak już w 1918 roku opuścił Rosję. W 1920 roku przybył do Konstantynopola, gdzie utrzymywał się z gry na gitarze. Następnie przejechał przez Sofię, Belgrad, Wiedeń i Berlin, zanim ostatecznie osiadł w Paryżu w 1923 roku. W 1929 roku zapisał się do Académie de la Grande Chaumière. Podczas pobytu w Londynie w latach 1935-1937 artysta uczęszczał do Slade School of Art w Londynie, wówczas poznał sztukę abstrakcyjną. Niedługo potem poznał Wassily'ego Kandinsky'ego, Sonię i Roberta Delaunaya oraz Otto Freundlicha. W 1947 roku tworzył w miejscowości Gordes we Francji. W latach 50. artysta szybko zyskał uznanie i stał się jednym z najważniejszych malarzy swojego pokolenia.

Malarstwo Serga Poliakoffa

Abstrakcyjne obrazy autorstwa Serga Poliakoffa składają się z nieregularnych, przylegających do siebie geometrycznych wielobarwnych kształtów. Dzięki indywidualnym rozwiązaniom formalnym i koncepcyjnym obrazy Serga Poliakoffa zyskały znaczące miejsce pośród powojennego malarstwa abstrakcyjnego.

Serge Poliakoff - kolekcje muzealne

Prace Serge'a Poliakoffa znajdują się między innymi w zbiorach The Museum of Modern Art w Nowym Jorku, Guggenheim Museum w Nowym Jorku, Tate Gallery w Londynie, Malmö Konsthall, Hirshhorn Museum and Sculpture Garden w Waszyngtonie, Musée d’Art Moderne de Paris czy Centre Pompidou w Paryżu.

Przyjmujemy obrazy Serga Poliakoffa na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Serga Poliakoffa.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Serga Poliakoffa, zapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię obrazów Serga Poliakoffa w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].