CHRZĄSZCZ Stanisław

CHRZĄSZCZ Stanisław
CHRZĄSZCZ StanisławCHRZĄSZCZ StanisławCHRZĄSZCZ Stanisław
Tytuł:Hucułka ze świecą
Technika:gwasz, akwarela, pastel, papier
Wymiary:69,5 x 49 cm
77,5 x 57 cm (wymiary z oprawą)
Uwagi:Sygnowany l.d.: "St. Chrząszcz"
Sprzedane:VI Aukcja Dzieł Sztuki (14 XII 2020)
Cena wywoławcza:3000 zł
Cena uzyskana:3000 zł

STANISŁAW CHRZĄSZCZ - NOTA BIOGRAFICZNA

Stanisław Chrząszcz był artystą czynnym w 1 połowie XX wieku. Studiował na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni Teodora Axentowicza. Wpływy sztuki nauczyciela, zarówno w kwestii stylistyki, jak i tematyki, są wyraźnie widoczne w twórczości malarza.