MASŁOWSKI Stanisław

MASŁOWSKI Stanisław BIOGRAFIA

Willa Gouillan w Taorminie (1922)

Technika:akwarela, gwasz, papier
Wymiary:98,5 x 68,5 cm
119 x 89 cm (wymiary z oprawą)
sygnowany p.d.: "VILLA GOUILLAN | S. MASŁOWSKI. TAORMINA | 1922"
opis pracy:
Artysta w 1922 r. odbył ostatnią podróż do Włoch. Odwiedził wówczas m.in. Taorminę na Sycylii. Podczas tego wyjazdu uwiecznione zostały nadmorskie widoki oraz perełki architektoniczne Taorminy. Jedną z nich możemy zobaczyć na prezentowanej pracy. Willa Gouillan została zatopiona w bujnej roślinności. Głęboki błękit nieba na pracy kontrastowo odcina się od jasnych murów oraz żółcieni kwiatów.