ZAWADZKI Stanisław

Stanisław Zawadzki - notowania aukcyjne

Aktualna oferta aukcyjna Stanisława Zawadzkiego. Wyniki aukcyjne. Biografia

Zachęcamy do zgłaszania prac Stanisława Zawadzkiego na aukcję [kontakt]

ZAWADZKI Stanisław
ZAWADZKI StanisławZAWADZKI StanisławZAWADZKI Stanisław
Tytuł:Zalotna (1920)
Technika:akwarela, ołówek, papier naklejony na tekturę
Wymiary:47 x 32 cm
49,5 x 34,5 cm (z oprawą)
Sygnowany i datowany l.d.: "St. Zawadzki | 1920 r"

STANISŁAW ZAWADZKI

Stanisław Zawadzki urodził się w 1878 roku w Warszawie, zmarł tamże w 1960 roku. Edukację artystyczną rozpoczął pod kierunkiem Wojciecha Gersona w warszawskiej Klasie Rysunkowej. Od 1899 kontynuował naukę w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych pod kierunkiem Jacka Malczewskiego. W 1900 roku wyjechał do Monachium. Tam Stanisław Zawadzki doskonalił warsztat w pracowni Otto Seitza - malarza pejzaży i scen rodzajowych. Następnie przez krótki czas artysta mieszkał w Paryżu, w 1903 roku powrócił do kraju. Należał do Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych, w którym przed 1939 rokiem piastował funkcję wiceprezesa. Często tam wystawiał swoje prace.

Malarstwo Stanisława Zawadzkiego

W swojej twórczości Stanisław Zawadzki poruszał zróżnicowaną tematykę, malował pejzaże, sceny rodzajowe, akty oraz martwe natury, jednak największą popularnością cieszyły się portrety pędzla tego malarza. W przypadku kobiecych wizerunków obrazy Stanisława Zawadzkiego często cechuje subtelna zmysłowość. Niekiedy malarz przedstawiał też swoich modeli w historycznych lub orientalnych kostiumach. Wykorzystywał technikę olejną i akwarelową, uprawiał także grafikę – przede wszystkim litografię i akwafortę.

Obrazy Stanisława Zawadzkiego znajdują się m.in. w zbiorach Muzeum Narodowego w Krakowie.

Przyjmujemy obrazy Stanisława Zawadzkiego na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Stanisława Zawadzkiego.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Stanisława Zawadzkiego, zapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię obrazów Stanisława Zawadzkiego w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].