FILIPKIEWICZ Stefan

FILIPKIEWICZ Stefan BIOGRAFIA

Pejzaż zimowy ze strumieniem

Technika:olej, tektura
Wymiary:50,8 x 74,7 cm
68 x 92,5 cm (z oprawą)
Sygnowany p.d.: "Stefan Filipkiewicz"
Na odwrociu wzmocnienie tektury w formie blejtramu.

Stefan Filipkiewicz jest uznawany za jednego z najwybitniejszych przedstawicieli tzw. "Szkoły Stanisławskiego". Artysta w swojej twórczości podejmował tematykę pejzażu.
Prezentowana praca ukazuje zimowy leśny krajobraz. Charakter obrazu został zbudowany poprzez światło, które rozjaśnia błękit nieba i odbija się złotym kolorem na śniegu i drzewach. Kompozycja w pełni wpisuje się w twórczość Stefana Filipkiewicza, w której staranność wykonania współgra z niesamowitą wrażliwością kolorystyczną.