SKORUPKA Szczepan
Szczepan Skorupka - notowania aukcyjne
Aktualna oferta aukcyjna Szczepana Skorupki. Wyniki aukcyjne. Biografia
Zachęcamy do zgłaszania prac na aukcję [kontakt]
Tytuł: | Pejzaż z chatą (1986) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 23 x 35 cm 32 x 44 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "SzSkorupka 1986" Opisany na odwrocie: "Szczepan Skorupka | 1986" |
Sprzedane: | XXV Aukcja Dzieł Sztuki (16 V 2023) |
Cena wywoławcza: | 800 zł |
Cena uzyskana: | 800 zł |
SZCZEPAN SKORUPKA
Szczepan Skorupka urodził się w 1903 roku, zmarł w 1997 roku. Był współzałożycielem grupy "Niezależni" powstałej w 1946 roku, a dziesięć lat później znalazł się grupie członków-założycieli Ogólnopolskiej Grupy "Zachęta".
Malarstwo Szczepana Skorupki
Szczepan Skorupka tworzył w technice olejnej. Malował najczęściej pejzaże i martwe natury. Prace artysty charakteryzują się bogatą fakturą malarską i energicznymi pociągnięciami pędzla.
Impresjonistyczne obrazy Szczepana Skorupki zwracają uwagę harmonijnie przenikającymi się barwami i nastrojowym operowaniem światłem.
Szczepan Skorupka - wystawy
Artysta uczestniczył w wielu wystawach "Niezależnych" i "Zachęty" oraz w innych ekspozycjach w kraju i za granicą.
Przyjmujemy obrazy Szczepana Skorupki na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Szczepana Skorupki.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Szczepana Skorupki, zapraszamy do kontaktu [link].
Zobacz galerię obrazów Szczepana Skorupki w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].