SKORUPKA Szczepan

Szczepan Skorupka - notowania aukcyjne

Aktualna oferta aukcyjna Szczepana Skorupki. Wyniki aukcyjne. Biografia

Zachęcamy do zgłaszania prac na aukcję [kontakt]

SKORUPKA Szczepan
SKORUPKA SzczepanSKORUPKA SzczepanSKORUPKA Szczepan
Tytuł:Pejzaż z chatą (1986)
Technika:olej, płótno
Wymiary:23 x 35 cm
32 x 44 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany p.d.: "SzSkorupka 1986"
Opisany na odwrocie: "Szczepan Skorupka | 1986"
Sprzedane:XXV Aukcja Dzieł Sztuki (16 V 2023)
Cena wywoławcza:800 zł
Cena uzyskana:800 zł

SZCZEPAN SKORUPKA

Szczepan Skorupka urodził się w 1903 roku, zmarł w 1997 roku. Był współzałożycielem grupy "Niezależni" powstałej w 1946 roku, a dziesięć lat później znalazł się grupie członków-założycieli Ogólnopolskiej Grupy "Zachęta".

Malarstwo Szczepana Skorupki

Szczepan Skorupka tworzył w technice olejnej. Malował najczęściej pejzaże i martwe natury. Prace artysty charakteryzują się bogatą fakturą malarską i energicznymi pociągnięciami pędzla.
Impresjonistyczne obrazy Szczepana Skorupki zwracają uwagę harmonijnie przenikającymi się barwami i nastrojowym operowaniem światłem.

Szczepan Skorupka - wystawy

Artysta uczestniczył w wielu wystawach "Niezależnych" i "Zachęty" oraz w innych ekspozycjach w kraju i za granicą.

Przyjmujemy obrazy Szczepana Skorupki na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Szczepana Skorupki.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Szczepana Skorupki, zapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię obrazów Szczepana Skorupki w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].