CIECIERSKI Tomasz

Tomasz Ciecierski - notowania aukcyjne

Aktualna oferta aukcyjna Tomasza Ciecierskiego. Wyniki aukcyjne. Biografia

Zachęcamy do zgłaszania prac Tomasza Ciecierskiego na aukcję [kontakt]

TOMASZ CIECIERSKI

Tomasz Ciecierski urodził się w 1945 roku w Krakowie. Ukończył studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom obronił w 1971 roku w pracowni Krystyny Łady-Studnickiej. Rok później Tomasz Ciecierski rozpoczął pracę dydaktyczną na macierzystej uczelni, gdzie wykładał do 1985 roku. W międzyczasie uzupełniał swoją wiedzę dzięki stypendiom, pracując w muzeach Europy: Stedelijk Museum w Amsterdamie (1891, 1893), Atelierhaus w Worpswede (1895-1896) oraz Musée d’Art Contemporain w Nîmes (1990-1991).

Twórczość Tomasza Ciecierskiego

Tomasz Ciecierski zajmuje się wieloma dziedzinami sztuki – malarstwem, rysunkiem, kolażem i fotografią. Artysta wypracował własną, rozpoznawalną formułę malarską, dzięki której stał się jednym z najpopularniejszych polskich malarzy współczesnych.

W swojej twórczości Tomasz Ciecierski podejmuje refleksję na temat sensu sztuki, tworzenia i materialnych aspektów dzieła, raz afirmując malarstwo i akt twórczy, innym razem odnosząc się do nich raczej prześmiewczo i ironicznie, nawiązując tym samym dialog z nurtem konceptualizmu. Malarz wypowiada się zarówno w języku abstrakcji, jak i, choć rzadziej, figuracji. W jego pracach wyczuwalne niekiedy są odniesienia i inspiracje sztuką surrealizmu.

Tomasz Ciecierski - wystawy i kolekcje

Artysta współpracuje z Galerią Foksal, Watering Galerie w Amsterdamie oraz Galerią Hansa Strelowa w Düsseldorfie. Wiele wystawiał zarówno w kraju, jak i za granicą, uczestniczył m.in. w Biennale w São Paulo (1987) oraz w wystawie sztuki współczesnej Documenta w Kassel (1992).

Dzieła malarza znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych i muzealnych, m.in. w kolekcji Muzeum Narodowego w Warszawie, krakowskiego MOCAK-u, warszawskiej Zachęty.

W 1999 roku Tomasz Ciecierski został odznaczony niezwykle prestiżową Nagrodą im. Jana Cybisa.

Poszukujemy prac

Przyjmujemy obrazy Tomasza Ciecierskiego na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Tomasza Ciecierskiego.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Tomasza Ciecierskiego, zapraszamy do kontaktu [link].

Poszukujemy prac

Aktualnie nie posiadamy prac tego artysty

Zapisz się do newslettera - dowiesz się pierwszy o dodaniu nowych prac tego artysty

Jeżeli chcą Państwo sprzedać jego prace prosimy o kontakt

x
«
»