PAŁKA Witold

PAŁKA Witold BIOGRAFIA

Koncert (2009)

Technika:olej, płótno
Wymiary:70 x 50 cm
81 x 61 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany p.g.: "Pałka W. | 2009"

Barwne malarstwo Witolda Pałki jest rozpoznawalne i pełne pozytywnej ekspresji. Artysta szczególnie chętnie uwieczniał wielopostaciowe sceny z rozrywkowych wydarzeń kulturalnych - balów, dansingów, koncertów.
Prezentowany obraz ukazuje orkiestrę symfoniczną w trakcie wystąpienia. W lewym dolnym rogu jest widoczna sylwetka dyrygenta, który w dynamicznej pozie prowadzi działania muzyków. Przy dolnej krawędzi pola obrazowego widnieją sylwetki zasiadających w pierwszym rzędzie widzów. Całość rozgrywa się w wysokiej, eleganckiej sali o ciemnoczerwonych ścianach, z imponującymi przeszkleniami i zachwycającym bogactwem żyrandolem.
W obrazie "Koncert" z 2009 roku obecne są charakterystyczne dla Witolda Pałki zabiegi formalne, takie jak intensywna, skontrastowana kolorystyka, wyraźny kontur, uproszczenie kształtów i bogata faktura malarska.