PAŁKA Witold BIOGRAFIA | |
| Tytuł: | Bal |
| Technika: | olej, płótno |
| Wymiary: | 80 x 60 cm 84,5 x 64,5 cm (z oprawą) |
| Sygnowany p.g.: "Pałka W."
OPIS PRACY: Witold Pałka jest znany z wielobarwnych scen ukazujących ludzi we wnętrzach. Artysta chętnie przedstawiał sceny z kawiarni, wnętrz teatralnych i sal balowych. Obraz "Bal" prezentuje ludzi tańczących w parach, charakteryzuje go intensywna kolorystyka, wyraźny kontur i uproszczone kształty. W malarstwie Witolda Pałki bohaterem obrazów jest człowiek, który jest przedstawiony jako jednostka, lub jako część zbiorowości. PRACA NIEDOSTĘPNA | |