PAŁKA Witold

PAŁKA Witold BIOGRAFIA

Bal

Technika:olej, płótno
Wymiary:80 x 60 cm
84,5 x 64,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany p.g.: "Pałka W."

Witold Pałka jest znany z wielobarwnych scen ukazujących ludzi we wnętrzach. Artysta chętnie przedstawiał sceny z kawiarni, wnętrz teatralnych i sal balowych. Obraz "Bal" prezentuje ludzi tańczących w parach, charakteryzuje go intensywna kolorystyka, wyraźny kontur i uproszczone kształty. W malarstwie Witolda Pałki bohaterem obrazów jest człowiek, który jest przedstawiony jako jednostka, lub jako część zbiorowości.