JAHL Władysław

JAHL Władysław BIOGRAFIA

Chopin - teka 14 grafik (1949)

Technika:akwaforta, papier
Wymiary:28 x 37,8 cm (wymiary jednego arkusza)
Uwagi:Każda z prac sygnowana ołówkiem p.d.: "Jahl" i numerowana l.d. "III/XV"
Edycja III. Nakład teki: CXXX egzemplarzy numerowanych (egzemplarze I-XV pierwotnie wyłączone ze sprzedaży).

Kompletna teka z obwolutą, spisem grafik i wprowadzeniem autorstwa Serge’a Moreux.

Teka obejmuje XIV akwafort odnoszących się do kolejnych utworów Fryderyka Chopina:
I. "Polonaise en fa dièse mineur, Op. 44"; (wymiary grafiki: 26,8 x 21 cm)
II. "Prélude en la bémol majeur, Op. 28"; (wymiary grafiki: 21,8 x 17,7 cm)
III. "Nocturne en ré bémol majeur, Op. 27"; (wymiary grafiki: 22,4 x 18,5 cm)
IV. "Ballade en fa majeur, Op. 28"; (wymiary grafiki: 22 x 17,6 cm)
V. "Impromptu en sol bémol majeur, Op. 51"; (wymiary grafiki: 22,3 x 19,1 cm)
VI. "Valse brillante"; (wymiary grafiki: 22,4 x 17,8 cm)
VII. "Étude en do mineur, Op. 10, Nº 12"; (wymiary grafiki: 22,3 x 18,2 cm)
VIII. "Scherzo en si mineur, Op. 20"; (wymiary grafiki: 22,3 x 18,2 cm)
IX. "Mazurka en do dièse mineur, Op 41, Nº 1"; (wymiary grafiki: 21,8 x 18,2 cm)
X. "Polonaise en la majeur, Op. 40, Nº 1"; (wymiary grafiki: 22,5 x 19,1 cm)
XI. "Concerto en mi mineur, Op. 11"; (wymiary grafiki: 21,4 x 18,4 cm)
XII. "Polonaise en la bémol majeur, Op. 53"; (wymiary grafiki: 21,9 x 17,8 cm)
XIII. "Polonaise-Fantaisie en la bémol majeur, Op. 61"; (wymiary grafiki: 21,7 x 17,7 cm)
XIV. "Sonate en si bémol mineur, Op. 35"; (wymiary grafiki: 22 x 18,5 cm)