Tytuł: | Kwiat polny |
Technika: | kredka, ołówek, papier |
Wymiary: | 31,8 x 16,3 cm |
Uwagi: | Sygnowany l.d. monogramem "WH" PROWENIENCJA: – kolekcja prywatna, – dar od artysty. Rysunek dostępny w ofercie galeryjnej na stronie www.galeria-attis.pl OPIS PRACY: Natura stanowiła inspirację dla wielu artystów. Część z nich wykonywała studia poszczególnych gatunków roślin kompletując je w swoiste herbaria - najsłynniejszy zielnik w polskiej historii sztuki wyszedł spod ręki Stanisława Wyspiańskiego. Flora pełniła dużą rolę również w twórczości Wlastimila Hofmana. Prezentowany w katalogu rysunek "Kwiat polny" to zachwycające precyzją studium rośliny. |