| Tytuł: | Portret dziewczynki (Krystyny Chocianowicz) (1949) |
| Technika: | ołówek, papier |
| Wymiary: | 29,5 x 20,6 cm |
| Sygnowany i datowany l.d.: "Wlastimil | Hofman | 27/X 49" Opisany p.d.: "Szklarska Poręba" Widoczne dwa ubytki papieru przy prawej krawędzi podłoża (p.śr., p.d.). PROWENIENCJA: - kolekcja prywatna, - zakup od artysty. Rysunek stanowi studium postaci dziewczynki, która została rok później przedstawiona na obrazie Wlastimila Hofmana "Wiosna" (1950) [ZOBACZ] PRACA NIEDOSTĘPNA | |