Portret dziewczynki (Krystyny Chocianowicz) (1949)

Technika:ołówek, papier
Wymiary:29,5 x 20,6 cm
Uwagi:Sygnowany i datowany l.d.: "Wlastimil | Hofman | 27/X 49"
Opisany p.d.: "Szklarska Poręba"
Widoczne dwa ubytki papieru przy prawej krawędzi podłoża (p.śr., p.d.).

PROWENIENCJA:
- kolekcja prywatna,
- zakup od artysty.

Rysunek stanowi studium postaci dziewczynki, która została rok później przedstawiona na obrazie Wlastimila Hofmana "Wiosna" (1950) [ZOBACZ]