OLEKSY Włodzimierz
Tytuł: | Św. Teresa |
Technika: | drewno polichromowane |
Wymiary: | 33,5 x 12,5 x 8 cm |
Uwagi: | Sygnowany na podstawie: "Oleksy | Włodzimierz"
PROWENIENCJA: - kolekcja prywatna, - zakup od artysty. |
Sprzedane: | IX Aukcja Dzieł Sztuki | Sztuka ludowa i prymitywizm (25 V 2021) |
Cena wywoławcza: | 1200 zł |
Cena uzyskana: | 1200 zł |
Tytuł: | Św. Małgorzata |
Wymiary: | 30,5 x 11 x 8,5 cm |
PROWENIENCJA: - kolekcja prywatna, - zakup od artysty. PRACA NIEDOSTĘPNA |
WŁODZIMIERZ OLEKSY - NOTA BIOGRAFICZNA
Włodzimierz Oleksy był rzeźbiarzem związanym z Paszynem. Wykonywał figury z drewna, które następnie pokrywał polichromią. W swojej twórczości podejmował tematykę religijną, wykonywał przede wszystkim świątki.
Jego prace znajdują się m.in. w Muzeum Parafialnym Sztuki Ludowej w Paszynie.
NIEDOSTĘPNE RZEŹBY WŁODZIMIERZA OLEKSEGO