OLEKSY Włodzimierz
| Tytuł: | Św. Teresa |
| Technika: | drewno polichromowane |
| Wymiary: | 33,5 x 12,5 x 8 cm |
| Sygnowany na podstawie: "Oleksy | Włodzimierz"
PROWENIENCJA: - kolekcja prywatna, - zakup od artysty. | |
| Sprzedane: | IX Aukcja Dzieł Sztuki | Sztuka ludowa i prymitywizm (25 V 2021) |
| Cena wywoławcza: | 1200 zł |
| Cena uzyskana: | 1200 zł |
| Tytuł: | Św. Małgorzata |
| Wymiary: | 30,5 x 11 x 8,5 cm |
PROWENIENCJA: - kolekcja prywatna, - zakup od artysty. PRACA NIEDOSTĘPNA | |
WŁODZIMIERZ OLEKSY - NOTA BIOGRAFICZNA
Włodzimierz Oleksy był rzeźbiarzem związanym z Paszynem. Wykonywał figury z drewna, które następnie pokrywał polichromią. W swojej twórczości podejmował tematykę religijną, wykonywał przede wszystkim świątki.
Jego prace znajdują się m.in. w Muzeum Parafialnym Sztuki Ludowej w Paszynie.
NIEDOSTĘPNE RZEŹBY WŁODZIMIERZA OLEKSEGO