OLEKSY Włodzimierz

OLEKSY Włodzimierz
OLEKSY WłodzimierzOLEKSY WłodzimierzOLEKSY Włodzimierz
Tytuł:Św. Teresa
Technika:drewno polichromowane
Wymiary:33,5 x 12,5 x 8 cm
Uwagi:Sygnowany na podstawie: "Oleksy | Włodzimierz"

PROWENIENCJA:
- kolekcja prywatna,
- zakup od artysty.
Sprzedane:IX Aukcja Dzieł Sztuki | Sztuka ludowa i prymitywizm (25 V 2021)
Cena wywoławcza:1200 zł
Cena uzyskana:1200 zł
OLEKSY Włodzimierz
Tytuł:Św. Małgorzata
Wymiary:30,5 x 11 x 8,5 cm

PROWENIENCJA:
- kolekcja prywatna,
- zakup od artysty.

WŁODZIMIERZ OLEKSY - NOTA BIOGRAFICZNA

Włodzimierz Oleksy był rzeźbiarzem związanym z Paszynem. Wykonywał figury z drewna, które następnie pokrywał polichromią. W swojej twórczości podejmował tematykę religijną, wykonywał przede wszystkim świątki.
Jego prace znajdują się m.in. w Muzeum Parafialnym Sztuki Ludowej w Paszynie.

NIEDOSTĘPNE RZEŹBY WŁODZIMIERZA OLEKSEGO