PRZEBINDOWSKI Zdzisław

PRZEBINDOWSKI Zdzisław BIOGRAFIA

Kwiaty w wazonie

Technika:olej, płótno
Wymiary:86,5 x 65 cm
99,5 x 77,5 cm (wymiary z oprawą)
Uwagi:sygn. p.d.: "Z. Przebindowski"

Obraz „Kwiaty w wazonie” doskonale wpisuje się w postimpresjonistyczną twórczość Zdzisława Przebindowskiego. Artysta przedstawił w nim bukiet maków na tle fioletowej draperii i zielonego obrusu. Malarz skupił się na aspektach kolorystycznych ujmując między innymi znakomicie zaobserwowane odbicie barwy kwiatów i materiału obrusa na powierzchni wazonu. Praca namalowana została krótkimi pociągnięciami pędzla i cienką warstwą farby, spod której miejscami prześwituje płócienne podłoże. Ciekawym zabiegiem jest tutaj użycie większej ilości oleju i nieco grubiej kładziona farba w partiach bukietu, co optycznie buduje głębię przybliżając kwiaty do widza i zwiększa walory dekoracyjne obrazu.