PURCHAŁA Zdzisław
Tytuł: | Pieta |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 30 x 22,5 cm |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "Z.P."
PROWENIENCJA: - kolekcja prywatna, - zakup od artysty. |
Sprzedane: | IX Aukcja Dzieł Sztuki | Sztuka ludowa i prymitywizm (25 V 2021) |
Cena wywoławcza: | 900 zł |
Cena uzyskana: | 900 zł |
ZDZISŁAW PURCHAŁA - NOTA BIOGRAFICZNA
Zdzisław Purchała urodził się w 1945 roku w Kossowie. Jest artystą ludowym, malarzem, rzeźbiarzem i poetą związanym z Kielecczyzną. Zawodowo pracował jako elektryk. Sztuką zajmuje się od dzieciństwa. Jest członkiem Stowarzyszenia Twórców Ludowych, w latach 1987-1995 był nawet członkiem Zarządu Głównego. Za swoją twórczość został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi (1989), Odznaką "Zasłużony Działacz Kultury" (1996) oraz Nagrodą im. Oskara Kolberga (2001).