III Aukcja Dzieł Sztuki
LOT 58 | ID: 003058 |
DWURNIK Edward BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Sieraków (1996) |
Technika: | gwasz, akwarela, papier |
Wymiary: | 46 x 55 cm 65 x 73,5 cm (wymiary z oprawą) |
Uwagi: | sygn. p.d.: „1996 | E.DWURNIK SIERAKÓW” autorski opis na odwrocie OPIS PRACY: „Sieraków” należy do kontynuowanego przez niemal cały okres twórczości cyklu prac Edwarda Dwurnika „Podróże autostopem”, w którym artysta portretował, niekoniecznie w sposób realistyczny, widziane z perspektywy lotu ptaka miasta. Podobna sytuacja ma miejsce i tutaj – artysta ukazał wyimaginowaną wedutę Sierakowa, który z czasem stał się jednym z nadjeziornych ośrodków wypoczynkowych Wielkopolski. Edward Dwurnik zsumował w obrazie rozpoznawalne cechy tego miejsca, np. aleje w centrum miasta i uzupełnił je znamiennym dla siebie humorem, opisując jeden z budynków jako hotel i agencję towarzyską, przez co podkreślił „wypoczynkowy” charakter Sierakowa. Zobacz inne prace artysty (link) |
Cena wywoławcza: | 10000 zł |
Cena uzyskana: | 10000 zł |