Krakowski Dom Aukcyjny

VII Aukcja Dzieł Sztuki

Wlastimil Hofman - Życie i twórczość

24 lutego (środa) 2021 - godz. 19.30

Hotel Holiday Inn -  aukcja bez udziału publiczności

Wystawa przedaukcyjna: 9-24 II 2021 godz. 10-18

Regulamin | zlecenie aukcyjne

Zapraszamy do kontaktu

zaloguj się

licytacja live na portalu

LOT 30
ID: 007030

Tytuł:Wybrzeże (1943)
Technika:olej, tektura
Wymiary:9,8 x 26 cm
15,3 x 31,3 cm (wymiary z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany l.d.: "Wlastimil | Hofman 1943"

PROWENIENCJA:
- kolekcja Jana Freundlicha.

OPIS PRACY
Sztukę Wlastimila Hofmana wyróżnia melancholijny nastrój. Oferowany na aukcji obraz wpisuje się w cykl powstałych w 1943 roku płócien marynistycznych. Jest to niewielkich rozmiarów nastrojowy pejzaż ukazujący uśpione Morze Martwe i wybrzeże sportretowane przez artystę w aurze szarego, pochmurnego dnia. Malarz zaznaczył występujące w okolicy plaży zabudowania, ujął również pasące się w pobliżu bydło. Wlastimil Hofman wykorzystał wąską gamę kolorystyczną, która oparta została na odcieniach błękitu i szarawych brązów. Zastosowana perspektywa barwna pozwoliła uzyskać efekt głębi i wrażenia przestrzeni. Obraz emanuje spokojem, a dzięki trafnemu oddaniu szkicowo zaznaczonych detali pejzażu, pozwala nawet przenieść się w myślach na szumiące z lekka nadmorskie wybrzeże.
Cena wywoławcza:3000 zł
Cena uzyskana:5400 zł