Krakowski Dom Aukcyjny®XIII Aukcja Dzieł Sztuki
POTRZEBOWSKI Jerzy
LOT 43 | ID: 013043 |
POTRZEBOWSKI Jerzy BIOGRAFIA | |
| Tytuł: | Chłopcy z gołębiem |
| Technika: | olej, tektura |
| Wymiary: | 35 x 49,5 cm 47 x 62 cm (z oprawą) |
| Sygnowany p.d.: "Jerzy Potrzebowski"
OPIS PRACY: Twórczość Jerzego Potrzebowskiego najczęściej kojarzona jest ze scenami z udziałem koni, artysta podejmował jednak również codzienne, "podwórkowe" motywy, które czerpał z otaczającego go świata. Prezentowany obraz jest interesujący pod względem tematycznym i formalnym, charakteryzuje się malarskością i lekkim, wielokierunkowym prowadzeniem pędzla. Jerzy Potrzebowski ukazał spędzających wspólnie wolny czas chłopców przyglądających się z zainteresowaniem złapanemu gołębiowi. Kompozycja nie precyzuje zamiarów chłopięcej bandy, pozostawiając dalszą interpretację widzowi. | |
| Cena wywoławcza: | 2000 zł |
| Cena uzyskana: | 4000 zł |