Krakowski Dom Aukcyjny®XIII Aukcja Dzieł Sztuki
LOT 13 | ID: 013013 |
Tytuł: | Przed odlotem |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 19 x 28 cm 29,5 x 37,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany l.d.: "Wlastimil Hofmann"
OPIS PRACY: Prezentowany obraz "Przed odlotem" to charakterystyczne dla twórczości Wlastimila Hofmana przedstawienie symboliczne, utrzymane w subtelnej, pastelowej kolorystyce. Ukazana na tle pejzażu z jeziorem lub morzem młoda kobieta z delikatnym wiankiem z błękitnych kwiatów na głowie, trzyma w lewej dłoni wróbla. Ptak skierowany jest w lewą stronę, przez co widz może się spodziewać, iż postać za moment otworzy dłoń, by wypuścić zwierzę na wolność. Spodziewany ruch i lot ptaka poniekąd otwiera kompozycję obrazu. Symboliczną scena niesie ze sobą pozytywne przesłanie. Figurę gotowego do odlotu ptaka można próbować odczytać jako emblemat wolności i nadziei, a przy tym zwiastun odrodzenia uśpionej przyrody w tle. |
Cena wywoławcza: | 20000 zł |
Cena uzyskana: | 36000 zł |