XVI Aukcja Dzieł Sztuki

14 czerwca (wtorek) 2022 - godz. 19.00

Hotel Holiday Inn holiday inn - Kraków ul. Wielopole 4

Licytacja live na portalu

2 - 14 czerwca 2022 - godz. 10.00-18.00

LOT 12
ID: 016012

Tytuł:Na wzgórzu (1959)
Technika:olej, płyta
Wymiary:34,5 x 43,5 cm
45,5 x 54 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany l.d.: "Wlastimil Hofman | 1959"

Obraz Wlastimila Hofmana "Na wzgórzu" (1959) jest rzadkim w kontekście dorobku artystycznego tego malarza przykładem pejzażu ze sztafażem zwierzęcym.
W kompozycji uwidacznia się wnikliwa obserwacja natury: Wlastimil Hofman z pełną starannością oddał skaliste wzgórze i otaczającą go roślinność. W centrum malarz przedstawił stado łań, do których zbliża się nadchodzący z wolna z prawej strony samiec - wprowadzenie tego elementu do kompozycji nadaje jej poniekąd rodzajowego charakteru.
Estymacja:20000 - 25000 zł