XX Aukcja Dzieł Sztuki (18 X 2022)

JAXA-MAŁACHOWSKI Soter August
LOT 16
ID: 020016

JAXA-MAŁACHOWSKI Soter August BIOGRAFIA

Tytuł:Wybrzeże morskie (1938)
Technika:gwasz, akwarela, karton naklejony na tekturę
Wymiary:34,7 x 49,7 cm
51,5 x 65,5 cm (z oprawą)
Sygnowany i datowany p.d.: "S Jaxa | 1938"
Na odwrocie tektury pieczęć krakowskiego magazynu przyborów malarskich Róży Aleksandrowicz.

Obraz posiada orzeczenie Jadwigi Oczko-Kozłowskiej z 2012 roku.
Fragment orzeczenia: "Obraz starannie opracowany [...] z realizmem, ze znajomością krajobrazu morskiego. Oddaje urodę polskiego morza, jak i warsztat malarski artysty, biegłość techniczną, wyczucie koloru."
Cena wywoławcza:12000 zł
Cena uzyskana:12000 zł