Krakowski Dom Aukcyjny®XXXII Aukcja Dzieł Sztuki
BRZESKI Janusz Maria
LOT 68 | ID: 032068 |
BRZESKI Janusz Maria BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Listopadowa Alegoria (1933) |
Technika: | gwasz, tusz, technika własna, papier |
Wymiary: | 50,5 x 36,5 cm 65 x 49,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany l.d.: "janusz Marja Brzeski" Na odwrocie ołówkowy szkic trzech postaci polskich ułanów. Na odwrocie oprawy metka z opisem. Kompozycja została opublikowana w specjalnym numerze andrzejkowym Dodatku Literacko-Naukowego "Ilustrowanego Kuriera Codziennego" z 24 listopada 1930 roku. Praca jest reprodukowana w publikacji Andrzeja Wierzchowskiego Brzeskiego świat w symbolach i obrazach (Kraków; s. 27). PROWENIENCJA: - zakup od rodziny artysty, - kolekcja Jerzego Kurczyny. |