Krakowski Dom Aukcyjny®XXXII Aukcja Dzieł Sztuki
PAŁKA Witold
LOT 79 | ID: 032079 |
PAŁKA Witold BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Koncert (2009) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 70 x 50 cm 81 x 61 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.g.: "Pałka W. | 2009" OPIS PRACY: Barwne malarstwo Witolda Pałki jest rozpoznawalne i pełne pozytywnej ekspresji. Artysta szczególnie chętnie uwieczniał wielopostaciowe sceny z rozrywkowych wydarzeń kulturalnych - balów, dansingów, koncertów. Prezentowany obraz ukazuje orkiestrę symfoniczną w trakcie wystąpienia. W lewym dolnym rogu jest widoczna sylwetka dyrygenta, który w dynamicznej pozie prowadzi działania muzyków. Przy dolnej krawędzi pola obrazowego widnieją sylwetki zasiadających w pierwszym rzędzie widzów. Całość rozgrywa się w wysokiej, eleganckiej sali o ciemnoczerwonych ścianach, z imponującymi przeszkleniami i zachwycającym bogactwem żyrandolem. W obrazie "Koncert" z 2009 roku obecne są charakterystyczne dla Witolda Pałki zabiegi formalne, takie jak intensywna, skontrastowana kolorystyka, wyraźny kontur, uproszczenie kształtów i bogata faktura malarska. |