Krakowski Dom Aukcyjny®XXXVII Aukcja Dzieł Sztuki
21 maja (wtorek) 2024 - godz. 18.30 Licytacja live na bid.kda.pl |
HAJDUKIEWICZ Mateusz Ludwik
LOT 19 | ID: 037019 |
HAJDUKIEWICZ Mateusz Ludwik BIOGRAFIA | |
| Tytuł: | Dziecięcy strach |
| Technika: | olej, tektura |
| Wymiary: | 49,5 x 69 cm 57,5 x 78 cm (z oprawą) |
| Sygnowany p.d.: "HAJDUKIEWICZ.L." W górnych narożnikach widocznie niewielkie uszkodzenia malatury. Obraz stanowi wariację na temat dzieła Stanisława Bohusza-Siestrzeńcewicza "Faun i gęsi" (1896), które stanowi znowuż kopię obrazu węgierskiego malarza Gyuli Benczúry (1844–1920) pt. "Nagy veszedelem" ("Wielkie niebezpieczeństwo"). W oryginale dziecko po lewej stronie miało postać fauna, broniącego towarzysza kopytem przed atakiem stada gęsi. | |
| Cena wywoławcza: | 1500 zł |
| Cena uzyskana: | 1900 zł |